ممنوعیت استفاده زوم در تایوان !

by ناصر. ش
۰ اظهار نظر

وزارت امنیت سایبری تایوان با استناد به نگرانی های مربوط به امنیت و نقض حریم خصوصی ، سازمان های دولتی را از استفاده از نرم افزار تماس ویدئویی زوم منع کرد.

به آژانسهای دولتی aiwan گفته شده است که از زوم در قبال دغدغه های امنیتی و حریم خصوصی استفاده نکرده و از گزینه های دیگری مانند Google و Microsoft استفاده کنیند. این ممنوعیت پس از پذیرفتن زوم در برابر خطرات امنیتی و عذرخواهی در مورد مسائل مربوط به حریم شخصی صورت می گیرد

در بیانیه ای که روز سه شنبه منتشر شد ، کابینه تایوان به کلیه آژانس های دولتی این کشور دستور داد تا در استفاده از نرم افزار ویدئو کنفرانس ، سختگیرانه تر عمل کنند. وی با اشاره به قانون مدیریت امنیت سایبری ۲۰۱۹ گفت: این قانون همه سازمانها را ملزم می کند تا از کالاها و خدماتی که به مسائل امنیتی مرتبط هستند استفاده نکنند.

علاوه بر این ، در تهیه چنین سیستمهای اطلاعاتی و ارتباطی ، اولویت باید به سمت کالاها و خدمات محلی تولید شده یا آنهایی که توسط تأمین کنندگان با دولت تهیه می شود ، باشد.

banner

این اقدام تایوان پس از آن صورت گرفت که اخیرا زوم اذعان کرد که از اقدامات امنیتی خود کوتاهی کرده و از این اشتباهات عذرخواهی کرده است. سازمانهای دیگری که اخیراً استفاده از ابزار ویدئو کنفرانس را ممنوع کرده اند شامل SpaceX و مدارس در شهر نیویورک بودند.

استفاده از زوم در هفته های اخیر به میزان قابل توجهی افزایش یافته است ، زیرا کشورها در قرنطینه هستند و کارمندان از خانه کار می کنند. این امر باعث به وجود آمدن بمباران خبری زوم شد که در طی آن افراد مشکوک، ناخواسته ، به یک جلسه زوم وارد شدند و رفتارهای مخرب نشان دادند. این موارد چنان گسترده شد که FBI در ایالات متحده هشدار امنیتی در سراسر کشور را صادر کرد.

در یک مورد امنیتی دیگر ، زوم اعتراف کرد که تماس های اشتباه را با کاربران مستقر در خارج از کشور ، از طریق چین انجام داده است. به گفته مدیر عامل زوم اریک یوان ، ظرفیت سرور رابالا برده است تا جوابگوی ترافیک بالای این نرم افزار باشد و نتوانسته است به درستی روشهای جغرافیایی خود را اجرا کند. یوان گفت: “در نتیجه ، این امکان وجود دارد که جلسات خاصی به سیستم های چین وصل شوند ، جایی که آنها نباید قادر به اتصال بودند.”

مطالبی که شاید دوست داشته باشید

پیام بگذارید

گروه خبری تماس نیوز ابتدا با نام فراسوی فناوری از سال ۱۳۹۶ کارش را در زمینه اخبار و رویدادهای علمی و فناوری آغاز نمود. با گذشت زمان و تغییر رویکرد این گروه به خبرهای روز ایران و جهان در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات، نام آن نیز به تماس نیوز تغییر کرد. این پایگاه خبری دارای مجوز شماره ۸۷۳۳۲ از هیئت نظارت بر مطبوعات است. تماس نیوز رسانه ای مستقل بوده و به هیچ نهاد یا سازمان دولتی و یا خصوصی وابسته نیست.
Phone: +98-921-282-1866
Email: info[at]tamasnews.ir
Web: tamasnews.ir

دریافت اپلیکیشن تماس نیوز از کافه بازار

آخرین خبرهای داخلی

نشان ها

logo-samandehi