اخبار فناوری، اخبارتکنولوژی، اخبار علمی و پزشکی، شبکه های اجتماعی، کسب و کار و استارتاپ ها

میلیاردر پیشگام کریپتو، جیهان وو می گوید بازار به ده ها تریلیون دلار رشد خواهد کرد

0

جیهان وو می‌گوید ارزهای دیجیتال برای نوسان‌پذیری متولد شده‌اند، اما رشد آن‌ها در بلندمدت به مراتب بیشتر از نوسانات قیمت‌شان خواهد بود. او می‌گوید: «حتی اگر 95 درصد سکه‌های امروزی تمام ارزش خود را از دست بدهند و ناپدید شوند، 5 درصد باقی‌مانده رشد زیادی خواهند داشت».

خوش بینی وو ناشی از تجربه اوست. او بیت کوین را کشف کرد و وعده اولیه آن را بیش از یک دهه پیش، زمانی که دید از آن برای خرید سخت افزار کامپیوتر و خدمات فناوری اطلاعات در انجمن های آنلاین مانند Bitcointalk.org استفاده می شود، تشخیص داد. اما برای خروج از بازار خاص خود و کسب مقبولیت بیشتر، بیت کوین به زیرساخت های بسیار بیشتری برای پشتیبانی از آن نیاز دارد. بنابراین، وو شروع به کار بر روی راه حلی کرد که نقشی حیاتی در توسعه بیت کوین ایفا کند.

در سال 2013، وو با Micree Ketuan Zhan همکاری کرد تا Bitmain Technologies را راه‌اندازی کند، یک تامین‌کننده سخت‌افزار تخصصی که به عنوان ماینینگ ریگ شناخته می‌شود و برای وظیفه واحد افزودن تراکنش‌ها به بلاک‌چین بیت‌کوین طراحی شده است. افرادی که صاحب سخت افزار هستند، بیت کوین های جدیدی را با در دسترس قرار دادن قدرت پردازش خود در شبکه به دست می آورند یا استخراج می کنند.

با افزایش قیمت بیت کوین در طول سال‌ها، تجهیزات استخراج بیت‌مین به موفقیتی بدل شد و وو و ژان را به میلیاردر تبدیل کرد. به گفته Frost & Sullivan، تا سال 2018، Bitmain با سهم بازار 75٪ به بزرگترین تامین کننده تجهیزات استخراج ارز دیجیتال در جهان تبدیل شد. و شرکت مستقر در پکن در حال آماده شدن برای یک فهرست عمومی چند میلیارد دلاری در هنگ کنگ بود – تا اینکه بیت کوین سقوط کرد و 70٪ از ارزش خود را تا پایان همان سال از دست داد.

پیام بگذارید