میلیون ها کاربر VPN در معرض خطر هک شدن

by ناصر. ش
۰ comment

به گزارش تماس نیوز برنامه های برتر رایگان Android VPN شامل آسیب پذیری های اساسی و جدی هستند.
محققان امنیتی پس از تجزیه و تحلیل برترین VPN های محبوب موجود در فروشگاه Google Play ، کشف کردند که چندین مورد دارای آسیب پذیری های اساسی هستند.

با بررسی VPNPro مشخص شد که برنامه SuperVPN Free VPN Client ، که دارای بیش از ۱۰۰ میلیون نصب است ، شامل آسیب پذیری های اساسی است که کاربران را برای حملات (MITM) راه گشایی می کند.

با بهره برداری از این آسیب پذیری ها ، یک هکر می تواند به راحتی تمام ارتباطات بین کاربر و ارائه دهنده VPN را رهگیری کند تا دقیقاً آنچه کاربر بصورت آنلاین انجام می دهد را پیدا کند.
طبق گفته VPNPro ، تقریباً ۱۰۵ میلیون کاربری که SuperVPN Free VPN Client را نصب کرده اند ، می توانند در معرض خطر سرقت اطلاعات کارت اعتباری خود قرار بگیرند ، عکس ها و فیلم های خصوصی آنها به بیرون درز کرده یا به فروش آنلاین رسیده یا مکالمات آنها ضبط شود. در بدترین وضعیت ، از بین بهترین برنامه های VPN رایگان که توسط محققان امنیتی آن تجزیه و تحلیل شده است ، ۱۰ برنامه دیگر شامل آسیب پذیری های مشابه هستند.
برنامه های VPN رایگان
علاوه بر SuperVPN Free VPN Client ، سایر برنامه های رایگان VPN که VPNPro از آسیب پذیری برخوردار است شامل:

Besides SuperVPN Free VPN Client, the other free VPN apps that VPNPro found to have vulnerabilities include TapVPN Free VPN, Best Ultimate VPN – Fastest Secure Unlimited VPN, Korea VPN – Plugin for Open VPN, VPN Unblocker Free unlimited Best Anonymous Secure, Super VPN 2019 USA – Free VPN, Unblock Proxy VPN, Wuma VPN-Pro (Fast & Unlimited & Security), VPN Download: Top, Quick & Unblock Sites, Secure VPN – Fast VPN Free & Unlimited VPN and Power VPN Free VPN.

banner

VPNPro این آسیب پذیری ها را در ماه اکتبر برای توسعه دهندگان از ۱۰ برنامه VPN گوشزد کرده است و به آنها زمان کافی برای رفع این مشکلات داده است. با این حال ، تنها یک برنامه ، (Best Ultimate VPN)، پاسخ داده تا آسیب پذیری ها را برطرف می کند.

You may also like

Leave a Comment

گروه خبری تماس نیوز ابتدا با نام فراسوی فناوری از سال ۱۳۹۶ کارش را در زمینه اخبار و رویدادهای علمی و فناوری آغاز نمود. با گذشت زمان و تغییر رویکرد این گروه به خبرهای روز ایران و جهان در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات، نام آن نیز به تماس نیوز تغییر کرد. این پایگاه خبری دارای مجوز شماره ۸۷۳۳۲ از هیئت نظارت بر مطبوعات است. تماس نیوز رسانه ای مستقل بوده و به هیچ نهاد یا سازمان دولتی و یا خصوصی وابسته نیست.

Phone: +98-921-282-1866
Email: info[at]tamasnews.ir
Web: tamasnews.ir
دریافت اپلیکیشن تماس نیوز از کافه بازار

cafe-bazar-app

Edtior's Picks

آخرین نوشته ها