اخبار فناوری، اخبارتکنولوژی، اخبار علمی و پزشکی، شبکه های اجتماعی، کسب و کار و استارتاپ ها

ناسا می می گوید که”Armageddon” حداقل 100 سال با ما فاصله دارد

0 17

شاید روزی ما یک گروه از کارگران سکوهای نفتی را با مأموریتی ناخواسته برای منفجر کردن یک سیارک به فضا بفرستیم ، اما در طول قرن فعلی این اتفاق نخواهد افتاد.

سیارک 99942 ، “آپوفیس” (Apophis) اولین بار در سال 2004 کشف شد و قبلاً به عنوان خطر احتمالی برخورد با زمین ، علامت گذاری شده است. اکنون ، ناسا می گوید که نگرانی “جزئی” در مورد برخورد احتمالی با زمین در سال 2068 را می توان با خیال راحت نادیده گرفت چرا که با مشاهدات و مطالعات راداری به طور موثر احتمال وقوع آن وجود ندارد.

داوید فارنوکیا ، که تمرکز او در ناسا بر مطالعات اجسام نزدیک به زمین است ، گفت: “یک برخورد در 2068 دیگر در حیطه احتمال نیست و محاسبات ما، برای حداقل 100 سال آینده، هیچ خطری را نشان نمی دهد.”

 آپوفیس از نزدیکی سیاره ما عبور می کند و قبلاً به عنوان خطر احتمالی برخورد با زمین در سال 2029 پیش بینی شده است اما بر اساس محاسبات اولیه در سال 2004 ، همیشه این احتمال کم بود – 2.7 درصد – و سرانجام به طور کامل این برخورد منتفی شد ، همانطور که نگرانی مشابهی در مورد احتمال برخورد 2036 رخ داده بود ، که در ابتدا احتمال وقوعآن  1 در 250،000 بود.

همانطور که در اطلاعیه جدید ناسا ذکر شده است ، در حالی که سناریوهای قبلی منتفی بودند ، در سال 2068 احتمال کمترین برخورد وجود داشت. اکنون ، به لطف داده های جمع آوری شده پس از پرواز دور در 5 مارس ، می توان از لیست حاضر خطرات نیز عبور کرد.

فارنوکیا گفت: “با پشتیبانی از مشاهدات نوری اخیر و مشاهدات راداری اضافی ، عدم قطعیت در مدار Apophis از صدها کیلومتر به فقط تعداد انگشت شماری از کیلومترها در زمان پیش بینی تا سال 2029 فرو ریخته است.” “این دانش از موقعیت آن در سال 2029 به مراتب بهبود یافته اطمینان بیشتری را در مورد حرکت آینده آن فراهم می کند ، بنابراین اکنون می توانیم Apophis را از [جدول ریسک برخورد با زمین] حذف کنیم.”

جدول خطر Farnocchia که به آن اشاره می شود ، کاتالوگ مداومی از اجسام فضایی است که به اندازه کافی نزدیک به زمین عبور می کنند یا خواهند کرد تا خطر برخورد را ایجاد کنند. بنابراین قابل توجه است که آخرین داده ها و مشاهدات جمع آوری شده پس از مرور 5 مارس منجر به حذف آپوفیس از لیست شده است.

مطمئناً سیارک های بزرگتری نسبت به آپوفیس وجود دارند که به اندازه 1100 فوت – یا کمی بیش از سه زمین فوتبال – قرار دارند. این سیارک هاهنوز هم به اندازه کافی بزرگ هستندکه می تواند اضطراب ناشی از یک تأثیر احتمالی را برانگیزد ، این مورد به کشف آن در سال 2004 و نگرانی در مورد تأثیر واحتمال برخورد در سال 2029 برمی گردد. بنابراین این واقعیت که اکنون از جدول خطر حذف شده است ، خصوصاً برای یک جامعه تحقیقاتی که گاهی اوقات تلاش می کند خطرات واقعی را با سختی و ناراحتی بگوش عموم مردم می رسانند خوشایند است.
حالا با این پیش بینی و رفع خطر برخورد با زمین محققان ج ناسا می توانند تمام فرصت هایی را که از سیارکی مانند آپوفیس در حین  عبور از نزدیکی سیاره ما، متمرکز کنند.

فرنوکیا گفت: “وقتی پس از دانشگاه، کار با سیارک ها را شروع کردم ، آپوفیس، پوستر سیارک های خطرناک بود.” “احساس رضایت خاصی وجود دارد که وقتی می بینیم این سیارک از لیست خطر برخورد با سیاره ما خارج می شود ، و ما منتظر علمی هستیم که ممکن است در نزدیک شدن آن به زمین در سال 2029 ممکن است کشف کنیم.”

لینک کوتاه : https://bittly.ir/335eo
پیام بگذارید