نخستین سایت نسل پنجم تلفن همراه در کیش به بهره برداری رسید

by ناصر. ش
۰ اظهار نظر
نخستین سایت نسل پنجم تلفن همراه در کیش به بهره برداری رسید

به گزارش تماس نیوز از ایرنا، در این مراسم،علاوه بر ستار هاشمی معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، جعفر آهنگران سرپرست سازمان منطقه آزادکیش، عباسی آرند مدیر عامل شرکت خدمات ارتباطی ایرانسل و جمعی از مسئولان محلی نیز حضور داشتند.

پیش از این تفاهم نامه چهارجانبه ای بین سازمان منطقه آزاد کیش و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات و شرکت ایرانسل با هدف ایجاد پایلوت حمل و نقل هوشمند شهری مبتنی بر شبکه‌های نسل جدید مخابراتی منعقد شده بودکه بهره برداری از سایت نسل پنجم تلفن همراه ۵G درکیش از مهم ترین الزامات اجرای این تفاهمنامه بود.

خدمات این سایت، از طریق دکل اشتراکی منطقه آزاد کیش ارائه شده است و مرکز تجاری کیش (بازار بزرگ کیش) تحت پوشش آن قرار دارد.

ساحل مرجان، اسکله بزرگ و مرکز همایش‌های بین‌المللی کیش، از جمله مراکز مهم واقع در محدودۀ این سایت هستند.

banner

ایجاد زیرساخت های به روز و کارآمد، کیفیت بخشی به ارتباطات پایدار در کسب و کارها، بهبود شرایط ارتباطی کیشوندان و تحقق ایده شهر هوشمند، با توسعه شبکه فیبر نوری جزیره کیش به طول تقریبی ۱۰۰ کیلومتر و اتصال فیبر نوری کیش به سرزمین اصلی از طریق تعبیه کابل دریایی با هدف توسعه و تقویت حوزه ارتباطات ثابت و پایدار، ازجمله اقدامت زیرساختی مهم سازمان منطقه آزاد کیش در جهت تقویت ارتباطات مخابراتی در سال های اخیر بوده است که بستر لازم برای امکان دسترسی به نسل پنجم تلفن همراه ۵G درکیش را نیز میسر می سازد.

مطالبی که شاید دوست داشته باشید

پیام بگذارید

گروه خبری تماس نیوز ابتدا با نام فراسوی فناوری از سال ۱۳۹۶ کارش را در زمینه اخبار و رویدادهای علمی و فناوری آغاز نمود. با گذشت زمان و تغییر رویکرد این گروه به خبرهای روز ایران و جهان در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات، نام آن نیز به تماس نیوز تغییر کرد. این پایگاه خبری دارای مجوز شماره ۸۷۳۳۲ از هیئت نظارت بر مطبوعات است. تماس نیوز رسانه ای مستقل بوده و به هیچ نهاد یا سازمان دولتی و یا خصوصی وابسته نیست.
Phone: +98-921-282-1866
Email: info[at]tamasnews.ir
Web: tamasnews.ir

دریافت اپلیکیشن تماس نیوز از کافه بازار

آخرین خبرهای داخلی

نشان ها

logo-samandehi