نصب نرم افزار روسی در همه گوشی‌های روسیه اجباری شد

by ناصر. ش
۰ comment
تلفن همراه

به گزارش تماس نیوز از ایسنا، این قانون از روز پنج‌شنبه به بعد شامل حال همه دستگاه‌های تولید شده در روسیه می‌شود. روسیه این قانون را راهی برای کمک به شرکتهای نرم افزاری روسی در رقابت با شرکتهای بین المللی می‌داند.

این قانون ممکن است برای اپل مشکل ساز شود و به قانون علیه این شرکت آمریکایی تبدیل شود. اما اپل ماه گذشته موافقت کرد به کاربران اجازه دهد نرم افزار روسی را در روسیه نصب کنند.

این شرکت اعلام کرد اپلیکیشن‌های طراحان روسی را به کاربرانی که گوشی شان را فعال می‌کنند، عرضه خواهد کرد اما همه اپلیکیشن‌ها چک می‌شوند تا اطمینان حاصل شود سیاستهای حریم خصوصی و امنیتی اپل را رعایت می‌کنند.

این انعطاف پذیری به معنای آن است که کاربران می‌توانند در هنگام تنظیم دستگاهشان، اپلیکیشن‌های روسی را به جای اپلیکیشن‌های خارجی نصب کنند.

banner

تیان ژانگ، یک طراح iOS در توییتی، ویدیویی را از فرآیند تنظیمات جدید به اشتراک گذاشت. صفحه نمایش در مرحله تنظیمات، عبارت “مطابق با قوانین روسیه، اپلیکیشن‌های موجود برای دانلود را مشاهده کنید” را نشان می دهد. با انتخاب گزینه ادامه، کاربر به فهرستی از اپلیکیشن‌های روسی هدایت می‌شود.

بر اساس گزارش بیزنس اینسایدر، روسیه در تلاش برای رویارویی با شرکتهای فناوری آمریکایی در این کشور و تحکیم اتکا به اینترنت تحت کنترل دولت است. روسیه ماه گذشته دسترسی به توییتر را در واکنش به امتناع این شرکت از حذف محتوای ممنوع آهسته کرد اما به اشتباه بسیاری از وب سایتهای دولتی از جمله وب سایت کرملین قطع شدند.

You may also like

Leave a Comment

گروه خبری تماس نیوز ابتدا با نام فراسوی فناوری از سال ۱۳۹۶ کارش را در زمینه اخبار و رویدادهای علمی و فناوری آغاز نمود. با گذشت زمان و تغییر رویکرد این گروه به خبرهای روز ایران و جهان در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات، نام آن نیز به تماس نیوز تغییر کرد. این پایگاه خبری دارای مجوز شماره ۸۷۳۳۲ از هیئت نظارت بر مطبوعات است. تماس نیوز رسانه ای مستقل بوده و به هیچ نهاد یا سازمان دولتی و یا خصوصی وابسته نیست.

Phone: +98-921-282-1866
Email: info[at]tamasnews.ir
Web: tamasnews.ir
دریافت اپلیکیشن تماس نیوز از کافه بازار

cafe-bazar-app

Edtior's Picks

آخرین نوشته ها