نقشه های ناسا تأثیر قرنطینه بر آلودگی کرونا در چین را نشان می دهد

by ناصر. ش
۰ اظهار نظر

به گزارش تماس نیوز و به نقل از سایت Engadget ، فی لیو ، محقق کیفیت هوا در ناسا گفت: “این اولین بار است که چنین اتفاق چشمگیری را در چنین منطقه وسیعی برای یک رویداد خاص دیده ام.” وی پس از انتشار نقشه های رصدخانه زمین ناسا ،  نشان از افت شدید آلودگی هوا در منطقه ووهان را منتشر کرد. با توجه به سال جدید، تولید صنعتی در منطقه از قبل قابل توجه بوده است. با این حال ، قرنطینه دولت برای جلوگیری از شیوع بیماری کرونا ویروس COVID-19 اعمال شده است که باعث شده آلودگی به طور قابل توجهی و برای یک دوره طولانی تر کاهش یابد.

نقشه های منطقه ووهان از اول ژانویه تا ۲۵ فوریه سال ۲۰۱۹ کاهش چشمگیر آلودگی هوا را در طول سال را نشان می دهد. با این حال ، همانطور که در تصاویر قرمز تیره از زمان مشابه سال گذشته مشاهده می شود ، سطح آلودگی به سرعت دوباره برگشته است.
امسال داستان دیگری بود. داستان ویروس در اوایل سال نو شروع به پیشرفت کرد ، پس از آنکه مقامات چینی تأیید کردند که این بیماری ناشی از کروناویروس جدید مشابه مواردی است که باعث شیوع SARS و MERS شده است. تا ۲۳ ژانویه ، دولت کلیه حمل و نقل ها را به داخل و خارج از ووهان متوقف کردو مشاغل و کارخانه های محلی را در تلاش برای کاهش سرعت شروع ویروس تعطیل کرد.

در نتیجه ، نقشه های NO2 ناسا در منطقه در مدت مشابه در سال ۲۰۲۰ میزان آلودگی بسیار سبک (به رنگ آبی و نه زرد و قرمز) بر روی نقشه ها نشان می دهد. به گفته ناسا یکی دیگر از شاخص های مهم آلودگی ، ازن ، نتیجه مشابهی را نشان می دهد. لیو گفت که آژانس در المپیک ۲۰۰۸ و در کشورهای دیگر پیرامون رکود اقتصادی ۲۰۰۷-۲۰۰۹ میزان آلودگی در اطراف پکن را ترسیم کرده است ، اما هرگز به آن سطح نرسیده است.

یکی از ارزشهای مهم رصدخانه هوایی این است که دانشمندان می توانند وقایع آلودگی را ارزیابی کرده و آنها را با دوره های گذشته مقایسه کنند. Barry Lefer ، دانشمند کیفیت هوا ناسا در ناسا گفت: “همیشه این روند کند در این دوره از سال وجود دارد.” “داده OMI طولانی مدت ما به ما امکان می دهد ببینیم که آیا این مقادیر غیر طبیعی هستند و چرا؟”

banner

این بار ، این کاهش بیشتر از یک کاهش وابسته به تعطیلات در مقایسه با رویدادهای گذشته به سال ۲۰۰۵ است. به طور کلی ، مقادیر NO2 در هنگام شیوع COVID-19 از ۱۰ تا ۳۰ درصد پایین تر از حد معمول در این زمان از سال رسیده است.

در حالی که این امر نفس تازه ای را برای ساکنان فراهم می کند ، کرونا ویروس این منطقه را ویران کرده است و باعث شده تاکنون حدود ۳۰۰۰ نفر در این کشور کشته شوند. لیو گفت: “من [از افت آلودگی] تعجب نکردم زیرا بسیاری از شهرهای سراسر کشور اقداماتی را برای به حداقل رساندن شیوع ویروس انجام داده اند.

مطالبی که شاید دوست داشته باشید

پیام بگذارید

گروه خبری تماس نیوز ابتدا با نام فراسوی فناوری از سال ۱۳۹۶ کارش را در زمینه اخبار و رویدادهای علمی و فناوری آغاز نمود. با گذشت زمان و تغییر رویکرد این گروه به خبرهای روز ایران و جهان در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات، نام آن نیز به تماس نیوز تغییر کرد. این پایگاه خبری دارای مجوز شماره ۸۷۳۳۲ از هیئت نظارت بر مطبوعات است. تماس نیوز رسانه ای مستقل بوده و به هیچ نهاد یا سازمان دولتی و یا خصوصی وابسته نیست.
Phone: +98-921-282-1866
Email: info[at]tamasnews.ir
Web: tamasnews.ir

دریافت اپلیکیشن تماس نیوز از کافه بازار

آخرین خبرهای داخلی

نشان ها

logo-samandehi