با تماس نیوز ،همیشه همه جا باخبر شوید

نقش نابغه ۲۱ ساله‌ در ساخت روبات “سوفیا”

برنامه‌نویسی که الهام‌بخش دختران بسیاری در سراسر دنیا شد

“بتلهم دسی”، نام نابغه کدنویسی ۲۱ ساله اهل اتیوپی است که با کار روی توسعه پیشرفته‌ترین ربات انسان‌نمای تاریخ ملقب به “سوفیا” الهام‌بخش دختران بسیاری در سراسر دنیا شده است.

0 2

به گزارش تماس نیوز و به نقل از interestingengineering ،”Sheba Valley” ، معادل اتیوپی “Silicon Valley” ، توسط طوفان کد نویس نابغه ای به نام Betelhem Dessie ، که یک توسعه دهنده وب و فناوری های تلفن همراه اتیوپیایی است درنوردیده است.

او امسال 21 ساله شده است. با این حال ، سن جوانی او را از دستیابی به کارهای شگفت انگیز باز نمی دارد. از هم اکنون ، دسی در حال هماهنگی تعدادی از برنامه ها است که توسط آزمایشگاه رباتیک iCog ، آزمایشگاه هوش مصنوعی آدیس آبابا مستقر در پشت توسعه ربات مشهور جهان Sophia ، انجام شده است.
او چهار برنامه نرم افزاری دارد که فقط به نام او دارای انتشار است که یکی از آنها را فقط در 10 سالگی کدگذاری کرده است.

همبازی او با علم از وقتی شروع شد که فقط 9 سال داشت و از پدرش برای جشن تولد خود درخواست پول کرد اما پدرش بدلیل فقر بسیار زیاد نتوانست درخواست این دختر کوچک را برآورده کند و از آن پس. او تصمیم گرفت گلیم خود را از آب بیرون بکشد.

او شروع به ویرایش فیلم ها و ارسال موسیقی به تلفن های همراه مشتریان در فروشگاه لوازم الکترونیکی پدرش کرد. از آنجا ، او  کار با کامپیوتر و نصب نرم افزار را بسیار دوست داشت ، منجر به اشتهای بزرگی برای فناوری و کد نویسی در او شد.

وی هم اکنون در حال تحصیل در مقطع لیسانس مهندسی نرم افزار در انستیتوی فناوری آدیس آبابا است. با این حال ، او قبلاً پروژه هایی از قبیل Anyone Can Code, The Remus, Girls Can Code و بسیاری دیگر را بر عهده داشته است.

این وب سایت برای بهبود خدمات از کوکی ها استفاده می کند. ما تصور مان بر این است که شما با این کار موافق هستید ، اما در صورت تمایل می توانید انصراف دهید. پذیرفتن ادامه