اخبار فناوری، اخبارتکنولوژی، اخبار علمی و پزشکی، شبکه های اجتماعی، کسب و کار و استارتاپ ها

واکسن جدید آنفلولانزای mRNA با شروع دو آزمایش انسانی برای هدف گذاری ویروس های تنفسی

شرکت بیوتکنولوژی Moderna آزمایشات انسانی را آغاز کرده است که واکسن mRNA آنفلوانزا را با هدف قرار دادن چهار سویه ویروسی جداگانه آزمایش می کند. این شرکت با استفاده از واکسن mRNA COVID-19 بسیار موفق خود ، در نهایت قصد دارد یک واکسن واحد علیه ویروس های تنفسی متعدد تولید کند.

0

نادیده گرفتن موفقیت باورنکردنی واکسن mRNA در یک سال گذشته غیرممکن است. اثر خیره کننده این فناوری واکسن در برابر SARS-CoV-2 راهی برای خروج از این بیماری همه گیر جهانی به جهانیان ارائه می دهد. و این فناوری در حال حاضر به سرعت بر روی بیماری ویروسی مسئله دار دیگری مانند آنفلوانزا پیش می رود.

نامزد واکسن آنفلوانزا Moderna در حال حاضر mRNA-1010 لقب گرفته است. این اولین واکسن آنفلوآنزا در این شرکت است که به فاز آزمایشات انسانی رسده است و چهار سویه جداگانه از ویروس را هدف قرار می دهد: آنفلوانزای A H1N1 ، H3N2 ، آنفلوانزا B Yamagata و ویکتوریا.

آزمایش فاز 1/2 در ایالات متحده در حال انجام است و به منظور ارزیابی ایمنی و توانایی واکسن در ایجاد پاسخ ایمنی یا ایمنی زایی طراحی شده است. این طرح در نهایت با شرکت حدود 180 نفر در ماه های آینده انجام می شود.

واکسن های آنفلوانزا موجود در حال حاضر تنها حدود 50 درصد موثر هستند و هر ساله برای هدف قرار دادن سه یا چهار سویه آنفلوانزا که به احتمال زیاد گسترش می یابند ، دوباره فرموله می شوند. با این حال ، این فرمول ها تا نه ماه قبل تصمیم گیری می شود زیرا روش های تولید آن زمان بر هستند. یکی از نقاط قوت واکسن های mRNA این است که با شناسایی یک سویه ویروسی مشکل ساز، سرعت تولید آنها سریع است.

استفان بانسل ، مدیر عامل شرکت مدرنا ، می گوید این برنامه نه تنها تولید واکسن آنفلوانزای چند سویه موثر است بلکه قرار دادن سایر آنتی ژن های ویروسی در یک مرحله برای تولید یک واکسن ترکیبی است که از تعدادی ویروس تنفسی جلوگیری می کند.

“ما معتقدیم که از مزایای واکسن mRNA می توان به توانایی ترکیب آنتی ژن های مختلف برای محافظت در برابر ویروس های متعدد و توانایی پاسخ سریع به تکامل ویروس های تنفسی ، مانند آنفلوانزا ، SARS-CoV-2 و RSV اشاره کرد.” “چشم انداز ما تولید واکسن ترکیبی mRNA است تا افراد بتوانند در هر پاییز با یک تزریق برای محافظت از اثربخشی بالا در برابر مشکل ترین ویروس های تنفسی دریافت کنند.”

آغاز آزمایش Moderna به دنبال شروع اخیر آزمایش واکسن آنفلوانزا mRNA فاز 1 دیگر انجام می شود. این واکسن که توسط شرکت درمانی mRNA Translate Bio تهیه و توسط غول دارویی Sanofi تسریع شده است ، فقط بر روی سویه آنفلوانزا H3N2 تمرکز دارد.

آزمایش Translate Bio / Sanofi ایمنی و ایمنی زایی دو فرمول مختلف mRNA را ارزیابی می کند. چندین سطح دوز نیز مورد بررسی قرار خواهد گرفت زیرا به نظر می رسد در نهایت ماه های آینده حداکثر 280 نفر استخدام شده و امیدواریم داده های موقت را تا پایان سال 2021 تحویل دهیم.

رونالد رنو مدیرعامل Translate Bio می گوید: “ما معتقدیم که فناوری mRNA می تواند چندین مزیت برای یک برنامه آنفولانزای فصلی از جمله توانایی بالقوه برای نشان دادن پاسخ های ایمنی قوی بر اساس داده های پیش بالینی تا به امروز داشته باشد ، ویژگی آنتی ژن را در یک بازه زمانی کوتاه از انتخاب سویه ویروس فصلی فعال کند و ظرفیت تولید چابک را به کار گیرد. “

لینک کوتاه : https://bittly.ir/31SL QR:  واکسن جدید آنفلولانزای mRNA با شروع دو آزمایش انسانی برای هدف گذاری ویروس های تنفسی

پیام بگذارید