اخبار فناوری، اخبارتکنولوژی، اخبار علمی و پزشکی، شبکه های اجتماعی، کسب و کار و استارتاپ ها

هزارارن وب سایت در سرتاسر جهان مختل شدند

0

هزاران وب سایت دولتی ، خبری و رسانه های اجتماعی در سرتاسر جهان روز سه شنبه پس از برخورد گسترده با وقفه یک ساعته در ارتباط با شرکت Cloud Fastly Inc (FSLY.N) مستقر در ایالات متحده ، در حال بازگشت به این شبکه جهانی هستند.

سایت های پر بازدید از جمله Reddit ، Amazon ، CNN ، PayPal ، Spotify ، شبکه رسانه ای الجزیره و نیویورک تایمز از کار افتادند ، وب سایت ردیابی وقفه Downdetector.com اعلام کرد. آنها پس از خاموشی که از چند دقیقه تا حدود یک ساعت حوالی صبح در ایالات متحده آمریکا اما اواسط روز در اروپا انجام شد ، در حال آنلاین شدن هستند

فستلی گفت: “شبکه جهانی ما آنلاین شده و در حال بازگشت است.”

این شرکت یکی از پرکاربردترین ارائه دهندگان شبکه تحویل محتوای مبتنی بر ابر در جهان است(CDN) که قبلاً اخلال در “پیکربندی سرویس” را گزارش داد و توضیحی نداد.
بن وود ، تحلیلگر ارشد CCS Insight ، گفت: “حوادثی از این دست بر شکنندگی اینترنت و وابستگی آن به بخش های فن آوری تکه تکه شده تأکید می کند. از قضا ، این امر همچنین بر قدرت ذاتی آن و میزان سرعت بهبود آن تأکید می کند.”

“این واقعیت که وقفه ای از این دست می تواند عناوین مختلف در سراسر جهان را به خود جلب کند ، نشان می دهد که این نادر است.”

اندی شامپاین ، معاون ارشد در Akamai ، یک شرکت خدمات ابری گفت: پیکربندی های معمول خدمات برای یک ارائه دهنده خدمات ابری می تواند شامل به روزرسانی قوانین امنیتی برای محافظت از اطلاعات یا دستورات به سرور برای تازه کردن مطالب یک سایت خبری قبل از ارائه آن به مشتری باشد. .

وی گفت: یک اشتباه تایپی ساده می تواند در هزاران سرور منتشر شود و باعث اختلال شود.

پیام بگذارید