اخبار فناوری، اخبارتکنولوژی، اخبار علمی و پزشکی، شبکه های اجتماعی، کسب و کار و استارتاپ ها

همکاری آمریکا و تایوان برای تامین زنجیره ساخت تراشه

0 9

سفیر آمریکا در تایوان در روز پنج شنبه اعلام کرد که آمریکا و تایوان، زمانی که به نیمه‌رساناها و ترویج این هم‌کاری نزدیک می‌شوند، شرکای اصلی به حساب می آیند.

واشنگتن به طور فزاینده ای به قدرت فناوری و حاکمیت دموکراتیک تایوان به عنوان بخشی کلیدی از استراتژی خود به ویژه هنگامی که صحبت از فناوری و شرکت های تراشه سازی می شود برای دور کردن زنجیره های تأمین جهانی از چین توجه خاصی کرده است.

برنت کریستنسن ، مدیر انستیتوی آمریکایی در تایوان (AIT) ، در مراسم راه اندازی کارخانه تولید تراشه جدید Powerchip Semiconductor Manufacturing Corp (6770.TWO) در مرکز تایوان بر تمرکز دولت ایالات متحده آمریکا در مورد امنیت زنجیره تامین تراشه تاکید کرد.

وی گفت: “هم رئیس جمهور بایدن و هم رئیس جمهور تسای به درستی صنعت نیمه هادی را به عنوان یک اولویت اصلی استراتژیک ، نه تنها برای نوآوری اقتصادی ، بلکه برای امنیت ملی شناسایی کرده اند.”

کریستنسن با اشاره به  آغاز گفتگوی مشارکت اقتصادی ایالات متحده و تایوان به عنوان راهی برای این  “ایجاد ائتلاف برای مقابله با سیاست های ناعادلانه اقتصادی و سرمایه گذاری  کشور چین” اشاره کرد.

نقش اصلی تایوان در تولید تراشه ها در طی همه گیری COVID-19 مورد توجه بسیاری قرار گرفته است ، با افزایش تقاضا برای لپ تاپ ها ، تبلت ها و سایر تجهیزات برای تقویت روند کار از خانه، شرکت هایی مانند Taiwan Semiconductor Manufacturing Co Ltd (TSMC) (2330). TW) ، بزرگترین تراشه ساز جهان قراردادهای بزرگی را با شرکت های فناوری به امضا رسانده است. لذا دولت ها و شرکت های خارجی بسیاری از تایوان درخواست کرده اند تا کمبود تراشه های کارخانه های اتومبیل سازی بیکار مانده در سراسر جهان را برطرف کند.

در همین راستا شرکت های آمریکایی نیز بیکار ننشسته اند و این هفته شرکت Intel (INTC.O) از برنامه 20 میلیارد دلاری برای توسعه ظرفیت پیشرفته تراشه های پیشرفته خود خبر داد.

لینک کوتاه : https://bittly.ir/R2OTP
پیام بگذارید