اخبار فناوری، اخبارتکنولوژی، اخبار علمی و پزشکی، شبکه های اجتماعی، کسب و کار و استارتاپ ها

هواوی، فناوری 6G را که 50 برابر سریعتر از 5G است برای سال 2030 برنامه ریزی کرده است.

0

اگرچه هم اکنون فناوری 5G تجاری شده است ، اما هنوز در سطح جهانی رایج نشده است. با این حال ، 5G به محلی برای رقابت قدرتهای بزرگ جهان در علم و فناوری تبدیل شده است. بنابراین ، 6G زودتر در دستور کار قرار گرفت. در در تاریخ 12 آوریل ، هواوی هجدهمین کنفرانس جهانی تحلیلگر هواوی را در شنژن، Xu Zhijun ، رئیس دوره ای هواوی ، گفت: فناوری 6G حدود 50 برابر سریعتر از 5G است و حدود سال 2030 راه اندازی می شود.

با توجه به اینکه 5G هواوی به طور قابل توجهی از رقبای خود جلوتر است ، Huawei در تحقیق و توسعه 6G نیز پیشگام است. Xu Zhijun گفت که شبکه های 6G در حدود سال 2030 به بازار معرفی می شوند و هواوی در آینده نزدیک وایت پیپر 6G را منتشر می کند و به همه اقشار جامعه درباره 6G  اطلاع رسانی می کند.

برای شبکه 6G ، بسیاری از افراد باید احساس گیجی و غیرقابل فهم بودن کنند. اما در واقع ، بسیاری از شرکت ها و کارشناسان هنوز به طور کامل این موضوع را کشف نکرده اند. کاوش بین المللی فناوری 6G هنوز شکل نگرفته است و هیچ استاندارد کاملی وجود ندارد. اما آنچه مسلم است این است که در مقایسه با 5G فناوری 6G  سرعت باور نکردنی و تاخیر نزدیک به هیچ یعنی یک دهم میلی ثانیه!

پیش از این ، کوی بائوگوئو ، معاون دانشکده اطلاعات دانشگاه Tsinghua ، پیش بینی کرده بود که سرعت شبکه 6G می تواند به 1000Gbps برسد ، تاخیر کمتر از 100us (یعنی 0.1 میلی ثانیه) ، سرعت 50 برابر سرعت شبکه 5G و تأخیر تنها یک دهم مورد دوم بود. از نظر حداکثر سرعت ، تاخیر ، تراکم ترافیک ، از 5G بسیار برتر است

تراکم اتصال ، تحرک ، کارایی طیف و قابلیت موقعیت یابی. با این حال ، سرعت فوق العاده بالای شبکه تنها یک محصول فرعی از 6G است. کارشناسان می گویند که شبکه 6G یک دنیای کاملاً متصل از بی سیم و ارتباطات ماهواره ای زمینی را به ارمغان می آورد ، که می تواند از طریق یکپارچه سازی ارتباطات ماهواره ای به پوشش جهانی یکپارچه‌ای دست یابد و سیگنال های شبکه می توانند به دورترین مناطق دست نیافتنی برسند.

علاوه بر این ، شبکه 6G بر ضعف کنونی 5G که نمی تواند تحت حرکت پرسرعت متصل شود ، غلبه خواهد کرد. این می تواند اتصال شبکه را در حین حرکت با سرعت بالا حفظ کند. سرعت پشتیبانی شده از 1000 کیلومتر در ساعت فراتر می رود. راه آهن سریع السیر نه تنها بدون تنش است ، بلکه هواپیما می تواند شبکه های 6G را نیز دریافت کند. تقریباً می تواند کل صحنه جهانی را پوشش دهد.

پیام بگذارید