اخبار فناوری، اخبارتکنولوژی، اخبار علمی و پزشکی، شبکه های اجتماعی، کسب و کار و استارتاپ ها

هواوی با تسلط در بازار چین تحریم های آمریکا را خنثی می کند

0 9

به گزارش تماس نیوز، هواوی گزارش سالانه و اطلاعات مالی خود را برای سال 2020 منتشر کرده است تا تاثیر تحریم های ایالات متحده در تجارت سال گذشته را بر این غول فناوری نشان بدهد. این گزارش نشان می دهد در حالی که درآمد آمریکای شمالی و اروپا به طور قابل توجهی کاهش یافته است ، اما عملکرد قوی این شرکت در چین به آن امکان ثبت فروش و سود خالص بالاتر از سال 2019 را داده است.

هواوی گزارش مالی سنتی سه ماهه و فصلی را گزارش نمی کند ، زیرا این یک شرکت خصوصی با ساختار مالکیت غیرمعمول بوده و گزارش های سالانه آن بهترین نگاه به عملکرد واقعی آن است.

درآمد این شرکت برای سال 2020 حدود  891.4 میلیارد یوان (136 میلیارد دلار) بود که 3.8 درصد افزایش در سال 2019 را نشان می دهد. سود خالص با 3.2 درصد افزایش به 64.6 میلیارد یوان (9.86 میلیارد دلار) رسیده است. 66 درصد از فروش Huawei در سال گذشته در چین بوده است ، در حالی که در سال گذشته این رقم  59 درصد بود. در همین حال ، درآمد حاصل آن از قاره آمریکا 24.5 درصد کاهش یافته است.

Huawei خاطرنشان می کند که تجارت شرکت حمل و نقل آن در چین به دلیل عرضه سریع 5G محلی ، که به شدت به فناوری Huawei متکی است ، رشد کرده است – رقیب نوکیا به دلیل نبود آن در بازار مشهور است. به گفته این شرکت ، استقرار شبکه 5G در اروپا ، خاورمیانه و آفریقا نیز بسیار قوی بود. اما در قاره آمریکا ، کاهش شدید درآمد ناشی از “نوسانات سرمایه گذاری در بازارهای مخابراتی برخی کشورها” است. برای مثال کشورهایی مانند کانادا سامسونگ را به جای Huawei برای عرضه 5G خود انتخاب کردند.

این هفته یک مدیر هوآوی که نخواسته نانش فاش شود به واشنگتن پست و سایر نشریات گفت که سال 2020 “سال واقعا سختی” برای این شرکت بود. گفته می شود محدودیت های صادراتی اعمال شده توسط ایالات متحده “تأثیر زیادی بر Huawei ، به ویژه برای تجارت مصرف کننده Huawei” داشته است.

طبق گفته هواوی ، بخش مصرف کننده آن در واقع درآمد خود را در سال 2020 به حدود 3.3 درصد افزایش داده است. واضح است که فروش گوشی های هوشمند این شرکت حتی در چین نیز عمدتا به دلیل عدم توانایی تولید در حال کاهش است ناتوانی هواوی برای تأمین قطعات مورد نیاز در زمان مقرر است؛ زیرا تا پیش از تحریم شدن، اکثر قطعات گوشی‌هایش را از شرکت‌های خارجی تأمین می‌کرد. هواوی قبل از تحریم شدن قطعات زیادی انبار کرد؛ اما به ‌نظر می‌رسد این قطعات در حال تمام شدن هستند و همانطور که بلومبرگ گزارش می هد، سه ماهه آخر سال 2020 برای اولین بار سود سه ماهه هواوی کاهش یافته است.

مدیر اجرایی این شرکت گزارش داد: “برای بلند مدت ، ما اعتقاد داریم این امر به اعتبار و همچنین مزیت رقابتی صنعت ایالات متحده لطمه می زند” ، و افزود كه هواوی هنوز نشانه ای از اینكه دولت بایدن محدودیت های اعمال شده رئیس جمهور سابق ترامپت را تعدیل كند ، نمی بیند. .

لینک کوتاه : https://bittly.ir/NK2ob
پیام بگذارید