اخبار فناوری، اخبارتکنولوژی، اخبار علمی و پزشکی، شبکه های اجتماعی، کسب و کار و استارتاپ ها

هوش مصنوعی Google، در حال طراحی تراشه های بهبود یافته هوش مصنوعی Google است!

0

داشتن ماشین آلات برای طراحی و ساخت ماشین های دیگر  یک فاجعه خواهد بود. حداقل این چیزی است که همه فیلم های علمی تخیلی به ما می گویند. رایانه ها تا جایی پیشرفت می کنند که خطری برای بشریت به وجود آورند. این اتفاق به طور ناگهانی رخ نمی دهد ، اما طی یک دوره چند ساله ، تا جایی که هوش مصنوعی پیشرفته و دارای احساس، خصومت نسبت به گونه های ایجاد کننده آن بروز می کند.

ما هنوز به سناریویی نرسیده ایم که ماشین های هوشمند بتوانند نسخه های پیچیده تری از خود بسازند ، اما Google قبلاً از AI برای طراحی تراشه های بهتر AI استفاده کرده است. این دستاوردی است که در یک مقاله تحقیقاتی به ثبت رسیده است و به روشنی نشان می دهد که هوش مصنوعی می تواند در طراحی خودش پیشرفت کند.

گوگل روز چهارشنبه مقاله ای را در نیچر منتشر کرد که در آن جزئیاتی از فناوری مورد استفاده برای آموزش هوش مصنوعی برای طراحی تراشه های جدید هوش مصنوعی به کار گرفته شده است که نسبت به نسل های قبلی خود سریعتر و دارای مصرف انرژی کمتری هستند.

نرم افزاری که گوگل توسعه داده است به کامپیوتر امکان می دهد فقط در مدت شش ساعت طرح تراشه AI نسل بعدی را ایجاد کند. تیمی از مهندسین انسانی نیاز به ماهها طراحی دارند. این شرکت توضیح داد که گوگل از این فناوری برای تولید تراشه های واحد پردازش تنسور خود استفاده کرده است.

آنچه الگوریتم های هوش مصنوعی برای گوگل انجام می دهند ترسیم نقشه سطح تراشه است. این شامل نقشه کشی در جایی است که اجزای مختلف یک سیستم بر روی تراشه در آن قرار دارند تا سرعت پردازش را به حداکثر برسانند و مصرف انرژی الکتریکی را کاهش دهند. قطعاتی از جمله CPU ، GPU و تراشه های حافظه بر روی قالب سیلیکون قرار می گیرند و به هم متصل می شوند.

گوگل با الگوریتم 10000 طرح کف تراشه تغذیه کرد تا بتواند درک کند که چه چیزی در طراحی تراشه برای بهبود سرعت و کارایی بهتر است. هوش مصنوعی با ایجاد طرحی که ممکن است از قدرت فکری انسان باشد، موفق شد محققان را شگفت زده کند. طراحان تراشه های انسانی اجزایی را در سطرهای زیبا قرار می دهند ، اما هوش مصنوعی Google از یک روش پراکنده برای طراحی SoC بهتر استفاده می کند.

همانطور که CNBC اشاره کرده است ، این اولین بار نیست که هوش مصنوعی Google “سرکش” می شود و با راه حل های غیر منتظره ارائه می شود. گوگل چند سال پیش نیز از الگوریتم های مختلف هوش مصنوعی استفاده کرد تا رایانه هایش بتوانند بهترین بازیکنان Go را در جهان شکست دهند. این زمانی است که بازیکنان انسانی با یک حرکت برنده هوش مصنوعی مبهوت شدند و هیچ رقیب دیگری فکرش را نمی کرد.

اگر سناریوهای آخرالزمان AI را کنار بگذاریم ، توجه به این نکته مهم است که این الگوریتم های پیچیده به تنهایی کار نمی کنند یا ظاهر نمی شوند. دستگاه ها برای اجرای یک کار خاص آموزش داده می شوند و با گذشت زمان بهتر می شوند. اما هوش مصنوعی هنوز نمی تواند تراشه های هوش مصنوعی بهتری از خود را از ابتدا ایجاد کند ، بدون اینکه بشر به او یاد دهد چگونه می تواند با پیشرفت در سرعت و کارایی پیشرفت کند. پیروزی انسان در هر مسابقه نیز به همین منوال است.
به گفته مهندسان گوگل ، طراحی تراشه جدیدی که گوگل پیشگام آن بوده ممکن است “پیامدهای عمده ای” برای بخش نیمه هادی داشته باشد.

پیام بگذارید