اخبار فناوری، اخبارتکنولوژی، اخبار علمی و پزشکی، شبکه های اجتماعی، کسب و کار و استارتاپ ها

واکسن کووید برای همه

واکسن کووید برای همه

0

به گزارش تماس نیوز از ساینتفیک آمریکن در حالی که نوع Omicron در سراسر جهان گسترش می‌یابد و تولیدکنندگان اصلی واکسن‌های کووید بر سر اعطای دسترسی جهانی با هم اختلاف دارند، واکسنی که توسط مرکز توسعه واکسن بیمارستان کودکان تگزاس (CVD کودکان تگزاس) و کالج پزشکی بیلور ساخته شده است آماده توزیع است. در آخرین هفته سال 2021، آژانس تنظیم داروی هند به یک تولید کننده واکسن در این کشور اجازه داد تا توزیع واکسن کووید را به نام CORBEVAX آغاز کند.

دو سال پس از همه گیری، CORBEVAX اولین واکسن کووید است که به طور خاص برای سلامت جهانی طراحی شده است. این یک نقطه عطف برای برابری جهانی واکسن است، چیزی که ما معتقدیم بر تردید واکسن غلبه خواهد کرد، و به عنوان طرحی برای چگونگی توسعه یک واکسن قوی برای استفاده همه گیر در غیاب بودجه عمومی قابل توجه عمل می کند.

نمونه اولیه واکسن برای اولین بار توسط دانشمندان در Texas Children’s CVD و Baylor قبل از اینکه مجوز آن را بدون هیچ حق ثبت اختراع یا رشته ای به Biological E. Limited (BioE) دریافت کند، توسعه یافت.
دولت مرکزی هند قبلاً 300 میلیون دوز سفارش داده است. و BioE، شرکت سازنده واکسن، قصد دارد از ماه فوریه ماهانه 100 میلیون دوز یا بیشتر تولید کند. تقریباً 150 میلیون دوز در حال حاضر تولید شده و آماده عرضه است. علاوه بر آنچه این شرکت به هند عرضه می کند، BioE قصد دارد بیش از یک میلیارد دوز اضافی را به کشورهای دیگر تحویل دهد.

این بدان معناست که CORBEVAX به زودی افراد بیشتری را نسبت به دوزهای واکسنی که تاکنون توسط دولت ایالات متحده یا هر کشور دیگر G7 اهدا شده واکسینه خواهد کرد.

این واکسن جدید کووید چند ویژگی متمایز دارد که آن را مخصوصاً برای استفاده در محیط‌های با منابع ضعیف مناسب می‌سازد: ایمن و مؤثر است و می‌تواند به صورت محلی در مقادیر بسیار بالا تولید شود.  نگهداری از CORBEVAX  آسان و ارزان است. ما امیدواریم که این واکسن در کشورهای با درآمد کم و متوسط ​​در آفریقا، آسیا و آمریکای لاتین استفاده شود، جایی که در دسترس بودن واکسن به طور کلی بسیار بد بوده است.

CORBEVAX با استفاده از فناوری ساخته شده است که برای چندین دهه در سراسر جهان به کار گرفته شده است، به این معنی که فرآیندهای تولید به طور کلی از قبل شناخته شده هستند و نیازی به منحنی یادگیری شیب دار مانند آنچه برای افزایش مقیاس فناوری های جدید مانند mRNA، آدنوویروس و واکسن های ذرات پروتئینی هستند نخواهد داشت.

پیام بگذارید