وزارت ارتباطات در نامه ای خطاب به سامسونگ / در تصمیمت تجدیدنظر کن

by ناصر. ش
۰ اظهار نظر

محمدجعفر نعناکار مدیرکل دفتر حقوقی سازمان فناوری اطلاعات ایران در رابطه با تعطیلی فعالیت گلکسی مارکت در ایران به مهر گفت: ظاهرا سامسونگ تصمیم گرفته که از اوایل اسفندماه فعالیت «گلکسی مارکت» که در آن امکان خرید نرم افزارهای پولی به صورت ریالی برای کاربران ایرانی ممکن بود را از دسترس خارج و محدود کند. از این رو دفتر حقوقی سازمان فناوری اطلاعات ایران در نامه‌ای به شرکت سامسونگ، از این شرکت خواست که در مورد این تصمیم تجدیدنظر کند.
وی با اشاره به اینکه تا به امروز سامسونگ به این نامه پاسخی نداده است، گفت: بازار ایران سال‌ها است که در اختیار کره جنوبی قرار دارد و این موضوع برای شرکتی مانند سامسونگ همراه با منفعت بوده است و به همین دلیل توقع می‌رود که حقوق کاربران ایرانی را نادیده نگیرد.
نعناکار با اشاره به عضویت وزارت ارتباطات در کمیته اشتغال اتباع خارجی، اظهار کرد: در این کمیته هر شخص خارجی که بخواهد در حوزه فناوری اطلاعات مشغول به کار شود باید مجوز فعالیت از وزارت ارتباطات دریافت کند. بنابراین ما می‌توانیم این مجوزها را محدود کنیم.
مدیرکل دفتر حقوقی سازمان فناوری اطلاعات ایران از تهیه لیستی از اقدامات اجرایی برای مواجهه با تصمیم سامسونگ و پیشنهاد آن خبر داد و گفت: برای مثال لغو روادید به کارمندان کره‌ای سامسونگ صددرصد قابلیت اجرا دارد. یا اینکه اگر بخواهیم بخشی از این بازار را به رقبای سامسونگ دهیم، این نیز کاملاً امکان پذیر است. حتی ممانعت در رجیستر بخشی از محصولات این شرکت نیز قابل انجام است. حتی ما پیشنهادمان این است که بخشی از تعاملات مالی سامسونگ در داخل کشور انجام نشود که البته در تمامی این موارد، سیاست نهایی باید در سطح وزارت ارتباطات اتخاذ شود.
وی با بیان اینکه ۵۳ درصد بازار ایران توسط سامسونگ تصاحب شده است، افزود: ما بازار بسیار بزرگی را در اختیارش قرار دادیم که اگر نخواهد با ایران همکاری کند، این بازار می‌تواند بین صاحبان برندهای دیگری مانند شیائومی، هواوی و آنر تقسیم شود. اینها شرکتهایی هستند که تمایل دارند در بازار ایران فعالیت داشته باشند.

مطالبی که شاید دوست داشته باشید

پیام بگذارید

گروه خبری تماس نیوز ابتدا با نام فراسوی فناوری از سال ۱۳۹۶ کارش را در زمینه اخبار و رویدادهای علمی و فناوری آغاز نمود. با گذشت زمان و تغییر رویکرد این گروه به خبرهای روز ایران و جهان در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات، نام آن نیز به تماس نیوز تغییر کرد. این پایگاه خبری دارای مجوز شماره ۸۷۳۳۲ از هیئت نظارت بر مطبوعات است. تماس نیوز رسانه ای مستقل بوده و به هیچ نهاد یا سازمان دولتی و یا خصوصی وابسته نیست.
Phone: +98-921-282-1866
Email: info[at]tamasnews.ir
Web: tamasnews.ir

دریافت اپلیکیشن تماس نیوز از کافه بازار

آخرین خبرهای داخلی

نشان ها

logo-samandehi