اخبار فناوری، اخبارتکنولوژی، اخبار علمی و پزشکی، شبکه های اجتماعی، کسب و کار و استارتاپ ها

وزیر ارتباطات: ۸۵ درصد روستاهای بشاگرد به اینترنت پرسرعت دسترسی دارند

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: ۸۵ درصد روستاها و راه های ارتباطی شهرستان بشاگرد با اقدام های انجام شده در زمینه احداث دکل‌های مخابراتی و شبکه فیبرنوری به اینترنت پر سرعت دسترسی دارند.

0

به گزارش تماس نیوز از ایسنا،محمدجواد آذری جهرمی روز سه شنبه در حاشیه بازدید از وضعیت آنتن دهی تلفن همراه در شهرستان بشاگرد اظهار داشت: برای اینکه روستاهای باقی مانده هرمزگان به شبکه ملی اطلاعات و اینترنت پرسرعت متصل شده و دانشجویان این مناطق بتوانند از آموزش مجازی و موهبت هایی که اینترنت می تواند فراهم کند استفاده کنند برنامه ریزی فشرده ای انجام شد.

وی ادامه داد: محور اصلی محورمیت زدایی از شهرستان بشاگرد بود که یک هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال تنها در این منطقه سرمایه گذاری شد که نتیجه آن حداث افزون‌بر ۷۶ سایت تلفن همراه و ۲۴۰ کیلومتر خط فیبرنوری است.

وی ادامه داد: اکنون دانش آموزان و دانشجویان این مناطق می‌توانند در فضای ناشی از کرونا از آموزش اینترنتی استفاده کنند و این اقدام‌ها در زمان کوتاهی انجام گرفت که حاصل کار گروه های جهادی و همراهی خوب مسوولان استان است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تاکید کرد: روستاهای باقی مانده هم تا قبل از پایان سال به اینترنت پر سرعت متصل می‌شوند.

وی با اشاره به انتشار فیلمی در خصوص کابل کشی فیبر نوری در بشاگرد، گفت: این فیلم که به مدت کوتاه تهیه شده بود نشان از نادرستی کابل کشی بوده که از همکارانم خواستم در اسرع وقت این مشکل را رفع کنند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بیان داشت: دولت تلاش زیادی دراین حوزه انجام داده و البته هرچه بود وظیفه است اما شما از این پس شما هم می‌توانید نظارت میدانی بر خادمان خود داشته باشید و اینگونه مسائل را منعکس کنید تا رسیدگی شود.

آذری جهرمی با قدردانی از گروه جهانی حاج قاسم در زمینه اجرای طرح های ارتباطات تصریح کرد: این گروه ضمن تلاش برای توسعه این منطقه قوت قلب هم برای ما هستند زیرا در بخش ارتباطات برای  پایدار کردن دکل، برق رسانی ، جاده کشی همراهی کرده اند.

منبع ایرنا
پیام بگذارید