وعده اقدامات پیشگیرانه توئیتر در برابر هک شدن.

by آرش نگاران
۰ اظهار نظر

به گزارش تماس نیوز و به نقل از Cointelegraph، توییتر در بیانیه ای اعلام کرد در حالی که به دنبال ایجاد آموزش های امنیتی در سطح شرکت بیشتر در مورد تاکتیک های مهندسی اجتماعی است ، تحقیقات خود را در مورد هک ادامه می دهد. این علاوه بر مربیگری در امنیت سایبری است که در طی تمرینات بوردینگ و پیگیری فیشینگ انجام می شود.

هکرها روز چهارشنبه حدود ۱۳۰ اکانت از حساب های معروف توییتر را با یک کلاهبرداری بیت کوین در دست گرفتند. کسانی که به خطر افتادند شاملافراد معروفی چون:  الون مسک ، کانی وست ، بیل گیتس ، معاون رئیس جمهور سابق و نامزد فعلی ریاست جمهوری جو بایدن ، و همچنین چندین شرکت رمزنگاری مانند Binance ، Coinbase ، BitFinex و Gemini بودند.

در اعلامیه توئیتر آمده است : “ما به شدت از وظایف خود نسبت به افرادی که از خدمات ما و به طور کلی جامعه استفاده می کنند آگاه هستیم. ما خجالت زده ایم ، ناامید شده ایم و بیش از هر چیز متأسفیم. ما می دانیم که باید تلاش کنیم تا اعتماد شما را به دست آوریم و از همه تلاش ها برای محاکمه مجرمان حمایت خواهیم کرد و امیدواریم که شفافیت ما در طول این فرآیند ، و اقدامات و کارهایی که در آینده برای محافظت از سایر حملات انجام خواهیم داد ، آغازی برای درست کردن این امر باشد. “

یک طرح مهندسی اجتماعی

banner

توییتر گفت ، مهاجمین کارمندان را هدف قرار دادند ، با استفاده از نقشه هایی که عمداً آنها را برای انجام برخی اقدامات و توزیع اطلاعات محرمانه دستکاری می کنند. هکرها برای دستیابی به سیستم های داخلی از اعتبار کارمندان توییتر استفاده کردند به همین دلیل حتی حساب های دارای حمایت دو عاملی نیز به خطر افتاد.

گزارشی از نیویورک تایمز نوشت: هکرها گروهی از جوانان بودند و آنها حمله را در یک سرور Discord برنامه ریزی کرده بودند.

توییتر گفت ، تحقیقات قانونی درباره این هک ادامه دارد و این شرکت کاملاً با نیروهای انتظامی همکاری می کند. Cointelegraph گزارش داد که توییتر قبل از این موضوع به دنبال مهندسان ارشد امنیتی بوده است.

این هک بزرگ یک فراخوان بیداری برای سیستم عامل های متمرکز تلقی شده است. برخی از کاربران حتی در برخی از معاملات پیامهای پنهان پیدا کردند. این معاملات مربوط به کیف پولهای مرتبط با Coinbase و BitPay می شود.

مطالبی که شاید دوست داشته باشید

پیام بگذارید

گروه خبری تماس نیوز ابتدا با نام فراسوی فناوری از سال ۱۳۹۶ کارش را در زمینه اخبار و رویدادهای علمی و فناوری آغاز نمود. با گذشت زمان و تغییر رویکرد این گروه به خبرهای روز ایران و جهان در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات، نام آن نیز به تماس نیوز تغییر کرد. این پایگاه خبری دارای مجوز شماره ۸۷۳۳۲ از هیئت نظارت بر مطبوعات است. تماس نیوز رسانه ای مستقل بوده و به هیچ نهاد یا سازمان دولتی و یا خصوصی وابسته نیست.
Phone: +98-921-282-1866
Email: info[at]tamasnews.ir
Web: tamasnews.ir

دریافت اپلیکیشن تماس نیوز از کافه بازار

آخرین خبرهای داخلی

نشان ها

logo-samandehi