ویژگی تشخیص گفتار فیس‌بوک ارتقاء می‌یابد

by ناصر. ش
۰ اظهار نظر
Facebook-Voice

به گزارش تماس نیوز و به نقل از اینگجت، ممکن است فیس‌بوک گوش دادن و رونویسی از پیام‌های صوتی کاربران این شبکه اجتماعی را متوقف کرده باشد ولی برای ارتقاء فناوری تشخیص گفتار (speech recognition) هر کاربر هنوز نیاز به ضبط صدا در مکالمه‌های بین کاربران دارد.

فیس‌بوک قصد دارد به‌زودی برنامه‌ای به نام تلفظ‌ها (Pronunciations) را راه‌اندازی کند. این برنامه بر اساس مشارکت کاربران طراحی‌شده و قرار با نتایج به‌دست‌آمده در آن توانایی‌های کیفی فناوری تشخیص گفتار این شبکه اجتماعی افزایش یابد. اهمیت فناوری تشخیص گفتار برای شرکت فیس‌بوک تا حدی است که حاضر است به شرکت‌کنندگان در پروژه ارتقاء آن پول پرداخت کند. هر کاربر برای تلفظ هر واژه در این برنامه با شرایطی مبلغی برابر با ۵ دلار را دریافت می‌کند.

این شرکت امکان مشارکت کاربران خود در برنامه تلفظ‌ها را از طریق نظرسنجی‌های قرار داده‌شده در قسمت‌های تحقیق بازار این شبکه اجتماعی مهیا ساخته است. به‌طور دقیق‌تر کاربر شرکت‌کننده باید عبارت Hey Portal را تلفظ و صدای ضبط‌شده خود را برای فیس‌بوک ارسال کنند. کارشناسان فیس‌بوک صداهای ارسال‌شده را بررسی و از آن‌ها برای هرچه توانمندتر ساختن ویژگی تشخیص گفتار استفاده می‌کنند.

banner

البته کاربران شرکت‌کننده در این طرح باید تعداد بیشتری از واژه‌ها را تلفظ و در هنگام فرایند تشخیص گفتار به امتیاز ۱۰۰۰ برسند. با کسب امتیاز ۱۰۰۰ فیس‌بوک به کاربر موردنظر جایزه نقدی می‌دهد. فیس‌بوک از کاربرانی که حتی علاقه‌ای به شرکت در برنامه‌های تحقیقاتی ندارند خواسته است به‌عنوان سرگرمی به پروژه تلفظ‌های این شبکه اجتماعی نگاه کرده و به هرچه بیشتر شدن کیفیت فناوری تشخیص گفتار کمک کنند.

برنامه‌های ضبط صدا در نرم‌افزارها و اپلیکیشن‌های مختلف سبب انتقاد گسترده بسیاری از کارشناسان و کاربران شده و چنین قابلیتی را موجود از بین رفتن حریم خصوصی کاربران دانسته‌اند. از همین رو اپل و گوگل رونویسی صدای کاربران را در سرویس‌های مختلف خود متوقف کرده‌اند. آمازون نیز برای جلب نظر کاربران خود سیاست‌های مرتبط با ضبط صدا را در نرم‌افزارهایش تغییر داده است.

مطالبی که شاید دوست داشته باشید

پیام بگذارید

گروه خبری تماس نیوز ابتدا با نام فراسوی فناوری از سال ۱۳۹۶ کارش را در زمینه اخبار و رویدادهای علمی و فناوری آغاز نمود. با گذشت زمان و تغییر رویکرد این گروه به خبرهای روز ایران و جهان در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات، نام آن نیز به تماس نیوز تغییر کرد. این پایگاه خبری دارای مجوز شماره ۸۷۳۳۲ از هیئت نظارت بر مطبوعات است. تماس نیوز رسانه ای مستقل بوده و به هیچ نهاد یا سازمان دولتی و یا خصوصی وابسته نیست.
Phone: +98-921-282-1866
Email: info[at]tamasnews.ir
Web: tamasnews.ir

دریافت اپلیکیشن تماس نیوز از کافه بازار

آخرین خبرهای داخلی

نشان ها

logo-samandehi