پاسخ ۱۵۰ میلیون دلاری بیل گیتس مقابل ترامپ

by ناصر. ش
۰ اظهار نظر

به گزارس تماس نیوز از business insider بنیاد بیل و ملیندا گیتس چهارشنبه در بیانیه مطبوعاتی اعلام کرد مبلغ ۱۵۰ میلیون دلار دیگر به سازمان بهداشت جهانی برای مبارزه با بیماری همه گیر کروناویروس کمک می کند و تعهد خود را به ۲۵۰ میلیون دلار می رساند.

این موسسه خیریه گفت این کمک ها به منظور توسعه آزمایش ، درمان و واکسن های COVID-19 و همچنین کمک به شرکای خود در آفریقا و آسیای جنوبی برای گسترش “اقدامات تشخیص ، درمان و جداسازی” استفاده می شود.

ملیندا گیتس ،با بیان اینکه این کمک هاا “از تلاشهای ضد COVID-19 در کشورهای با درآمد متوسط ​​و متوسط ​​حمایت خواهد کرد ، گفت:” به طور فزاینده ای واضح است که پاسخ جهان به این بیماری همه گیر به تنهایی موثر نخواهد بود ، مگر آنکه این کار نیز عادلانه باشد. ” ، جایی که رهبران محلی و کارمندان مراقبت های بهداشتی برای محافظت از جوامع آسیب پذیر ، کارهای قهرمانانه انجام می دهند. “

این خبر درست یک روز پس از آن منتشر شد که (بیل گیتس)از تصمیم رئیس‌جمهور دونالد ترامپ برای کناره‌گیری از حمایت مالی آمریکا از سازمان بهداشت جهانی انتقاد کرد. در عصر سه‌شنبه ترامپ گفت که او ۴۰۰ میلیون دلار از بودجه ایالات‌متحده را برای این سازمان متوقف خواهد کرد.

banner

بیل گیتس پس از اعلام ترامپ در توئیتر نوشت: ” توقف بودجه سازمان بهداشت جهانی در طی بحران بهداشت جهانی به همان اندازه که به نظر می‌رسد خطرناک است.”

وی در بیانیه مطبوعاتی روز چهارشنبه گفت: “COVID-19 از قوانین مرزی پیروی نمی کند.” “جامعه جهانی باید درک کند که تا زمانی که COVID-19 در جایی باشد ، ما باید مانند همه جا عمل کنیم. مقابله با این همه گیری به یک سطح بی سابقه ای از بودجه و همکاری بین المللی نیاز دارد.”

گیتس ها تنها میلیاردرهای فناوری نیستند که مبلغ قابل توجهی پول برای کمک به مبارزه با کورونا ویروس قول داده اند. جک دورسی ، مدیر عامل توییتر اعلام کرده است که قصد دارد یک میلیارد دلار به صندوق امداد اهدا کند ، مبلغی که وی می گوید تقریباً ۲۸٪ از ارزش خالص او است. مدیر شرکت آمازون ، جف بزوس و مدیر عامل فیس بوک ، مارک زاکربرگ ، به ترتیب ۱۰۰ میلیون و ۲۵ میلیون دلار تعهد کرده اند ، اگرچه این مبالغ در اصل کسری از ارزش خالص آنها است.اما به نظر می رسد غول های فناوری بیش از هر زمان دیگر دست همکاری به هم داده اند.

مطالبی که شاید دوست داشته باشید

پیام بگذارید

گروه خبری تماس نیوز ابتدا با نام فراسوی فناوری از سال ۱۳۹۶ کارش را در زمینه اخبار و رویدادهای علمی و فناوری آغاز نمود. با گذشت زمان و تغییر رویکرد این گروه به خبرهای روز ایران و جهان در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات، نام آن نیز به تماس نیوز تغییر کرد. این پایگاه خبری دارای مجوز شماره ۸۷۳۳۲ از هیئت نظارت بر مطبوعات است. تماس نیوز رسانه ای مستقل بوده و به هیچ نهاد یا سازمان دولتی و یا خصوصی وابسته نیست.
Phone: +98-921-282-1866
Email: info[at]tamasnews.ir
Web: tamasnews.ir

دریافت اپلیکیشن تماس نیوز از کافه بازار

آخرین خبرهای داخلی

نشان ها

logo-samandehi