با تماس نیوز ،همیشه همه جا باخبر شوید

پدر وب سر تیم برنرز- لی دوباره به میدان آمد

0 2

سر تیم برنرز-لی ، دانشمند رایانه ای بریتانیا که به دلیل اختراع سیستم ناوبری اینترنتی معروف به شبکه جهانی وب عنوان شوالیه را دریافت کرد، می خواهد بار دیگر فضای مجازی را تغییر دهد.
برز لی با راه اندازی سرویس جدیدی به نام Inrupt  قصد دارد برخی از مشکلاتی را که به اصطلاح وب باز دارند ، در عصر سیستم عامل های بزرگ و بسته مانند فیس بوک ، برطرف کند.

با استفاده از ایده های توسعه یافته توسط یک پروژه نرم افزاری منبع باز به نام Solid ، اینروت نوید یک وب را می دهد که در آن افراد می توانند از یک بار ورود به سیستم برای هر سرویس دیگری استفاده کنند و داده های شخصی در “pod ها” یا فروشگاه های آنلاین داده شخصی ذخیره می شود ، که توسط کاربر کنترل می شود .

برنرز-لی ، بنیانگذار و مدیر ارشد فناوری Inrupt ، در مصاحبه ای به رویترز گفت: وب جدید و به روز شده امکان به اشتراک گذاری و همکاری شخص به فرد را فراهم می کند که به موفقیت بزرگ سرویس های رسانه های اجتماعی کمک می کند در حالی که کنترل کاربر را به عهده خواهند داشت.

جان بروس ، یک مدیر کهنه کار فناوری که مدیر عامل Inrupt است ، گفت که این شرکت خدمات بهداشت ملی انگلیس ، BBC و دولت فلاندر در بلژیک را به عنوان مشتری پایلوت آن بوده و امیدوار است که مشتریان بسیاری را تا آوریل جذب کند.

سرمایه گذاران Inrupt شامل Hearst Ventures ، Octopus Ventures و Akamai ، یک شرکت تحویل محتوای اینترنتی هستند. بروس از گفتن میزان جمع آوری شده خودداری کرد.

بروس گفت که  پایلوت NHS به مشکل دیرینه سوابق پزشکی ناسازگار رسیدگی می کند. وی گفت ، با اینروت ، NHS می تواند “ارائه كلی از سابقه پزشكی شما” را به همه ارائه دهد ، پزشكان مختلف و سایر ارائه دهندگان خدمات قادرند آن ركورد را به روز كنند حتی اگر در اختیار كاربران باشد.
هدف اصلی Inrupt این است که توسعه دهندگان نرم افزار بتوانند برنامه هایی را برای این پلتفرم بنویسند. Inrupt ، مانند وب اصلی ، در هسته اصلی خود بیشتر مجموعه ای از پروتکل ها برای چگونگی مکالمه ماشین ها با یکدیگر را دارد ، به این معنی که برنامه های خاص آن را تازه و بروز می کنند.

این وب سایت برای بهبود خدمات از کوکی ها استفاده می کند. ما تصور مان بر این است که شما با این کار موافق هستید ، اما در صورت تمایل می توانید انصراف دهید. پذیرفتن ادامه