پرایش کاربران به نسخه های غیر رسمی واتس آپ!

by ناصر. ش
۰ comment
واتساپ

از بین بسیاری از برنامه های پیام رسانی موجود در دنیا ، واتس اپ محبوب ترین آنهاست. این نرم افزار رایگان ، پیام رسانی بر اساس پلتفرم و سرویس Voice over IP متعلق به Facebook است. با بیش از ۱.۵ میلیارد کاربر فعال ماهانه ،با این حال ، محبوبیت آن همچنین بدان معنی است که دارای نسخه های غیر رسمی نیز هست. گزارش های اخیر نشان می دهد که برنامه های غیررسمی WhatsApp در برخی مناطق محبوبیت گسترده ای کسب کرده اند.
برنامه های اندرویدی متعددی وجود دارد که مبتنی بر واتس اپ هستند. این WhatsApp غیر رسمی معمولاً ویژگی های زیادی را ارائه می دهد که نسخه اصلی ارائه نمی دهد. به عنوان مثال ، GBWhatsApp به شما امکان می دهد وضعیت کاربر را مشاهده کنید حتی اگر آن آنها را حذف کنید. البته این نوع ویژگی‌ها به جای افزایش کارایی برنامه و کاربردی‌ کردن آن، در پی زیر پا گذاشتن یک سری قابلیت‌های پیش‌فرض واتس اپ هستند. عدم امکان پنهان‌سازی حالت خود را باید به نوعی زیر پا گذاشته شدن حریم خصوصی دانست!

برخی از برنامه ها می توانند WhatsApp را دستکاری کنند تا بتوانید از چندین حساب در یک دستگاه استفاده کنید یا فایل های با حجم بالا ارسال کنید. در کشورهای آفریقایی ، GBWhatsApp غیررسمی حتی محبوب تر از واتس اپ اصلی است. اگرچه واتس اپ پیشتر چندین تلاش برای مسدود کردن کاربران این برنامه های غیر رسمی داشت ، اما به نظر می رسد تلاش های آن بی نتیجهبوده است. علاوه بر WhatsApp و GBWhatsApp ، سایر WhatsApps های غیر رسمی محبوب شامل YoWhatsApp و FMWhatsApp است. این برنامه ها به ویژه در کشورهایی مانند نیجریه ، کنیا و آفریقای جنوبی محبوب هستند.

در اخبار دیگر ، واتس اپ سرانجام ویژگی حالت تاریک را برای دستگاه های اندرویدی و iOS منتشر کرد. بعد از انتشار اندروید ۱۰ و iOS 13 در سال گذشته ، که هر دو با یک تم کاملاً تاریک همراه بودند ، بسیار شگفت آور بود واتساپ به این ویژگی نرسید. این بروزرسانی روی خوانایی تمرکز دارد. بنابراین ، طرح های رنگی نزدیک به پیش فرض سیستم در iPhone و Android هستند “. علاوه بر این ، این ترکیب رنگی مهمترین اطلاعات را از هم متمایز می کند.

You may also like

Leave a Comment

گروه خبری تماس نیوز ابتدا با نام فراسوی فناوری از سال ۱۳۹۶ کارش را در زمینه اخبار و رویدادهای علمی و فناوری آغاز نمود. با گذشت زمان و تغییر رویکرد این گروه به خبرهای روز ایران و جهان در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات، نام آن نیز به تماس نیوز تغییر کرد. این پایگاه خبری دارای مجوز شماره ۸۷۳۳۲ از هیئت نظارت بر مطبوعات است. تماس نیوز رسانه ای مستقل بوده و به هیچ نهاد یا سازمان دولتی و یا خصوصی وابسته نیست.
Phone: +98-921-282-1866
Email: info[at]tamasnews.ir
Web: tamasnews.ir

دریافت اپلیکیشن تماس نیوز از کافه بازار

آخرین خبرهای داخلی

نشان ها

logo-samandehi