پزشکان ایتالیایی جزئیات شرایط التهابی در کودکان مبتلا به COVID۱۹ را به تفصیل شرح دادند

by ناصر. ش
۰ comment

به گزارش تماس نیوز و به نقل از مدیکال اکسپرس ،محققان می گویند که یافته های آنها “اولین شواهد بارز” ارتباط بین کرونا ویروس جدید و این بیماری التهابی را ارائه می دهد.

بین ۱۸ فوریه و ۲۰ آوریل ، ۱۰ مورد از کودکان خردسال در بیمارستان بستری با یک بیماری التهابی وجود داشت که شبیه بیماری کاوازاکی در منطقه لومباردی در شمال ایتالیا است که در پنج سال منتهی به نیمه فوریه ، تنها ۱۹ کودک در منطقه تشخیص داده شده بودند.

دانشمندان خاطرنشان کردند که موارد اخیر نشان دهنده افزایش ۳۰ برابری تعداد این نوع پرونده هاست ، اماخاطرنشان کردند که نتیجه گیری های محکم با چنین تعداد کم دشوار است.

هشت نفر از ۱۰ کودک بستری که پس از ۱۸ فوریه در بیمارستان بستری شدند ، مشخص شد که دارای آنتی بادی برای کروناویروس جدید هستند. هر ۱۰ کودک زنده مانده بودند ، اما علائم شدیدتری نسبت به آنهایی که در ۵ سال گذشته به بیماری کاوازاکی مبتلا شده بودند ، داشتند.

banner

دکتر لوسیو وردونی از بیمارستان Papa Giovanni XXIII در برگامو ، ایتالیا گفت: “ما متوجه افزایش تعداد کودکانی شدیم که با بیماری التهابی شبیه به بیماری کاوازاکی به بیمارستان ما مراجعه کرده بودند، اگرچه این عارضه بسیار نادر است ، مطالعه ما شواهد بیشتری در مورد نحوه تاثیرگذاری این ویروس بر کودکان فراهم می‌کند. والدین باید از توصیه‌های پزشکی محلی پیروی کنند و در صورتی که کودک بیمار است، فورا به پزشک مرجعه کنند. اغلب کودکان در صورتی که مراقبت مناسب از بیمارستان را دریافت کنند، بهبودی کامل خواهند داشت.

این یافته ها ۱۳ مه در مجله پزشکی لانست منتشر شد.

این مطالعه در حالی صورت می‌گیرد که مقامات نیویورک در حال مشاهده موارد مشابه در این ایالت هستند: بیش از ۱۰۰ کودک به این بیماری مبتلا شده‌اند. نیویورک‌تایمز گزارش داد که سه تن از بیماران، دو کودک دبیرستانی و یک نوجوان فوت شده‌اند.
اندرو کومو، فرماندار نیویورک روز چهارشنبه گفت که از ۱۰۲ مورد مراجعه، ۷۱ درصد در واحدهای مراقبت‌های ویژه پذیرفته شده‌اند و ۴۳ درصد در بیمارستان بستری هستند. او افزود: به عنوان یک پدر، من می‌توانم به شما بگویم که این بدترین کابوس والدین است.
آزمایش ویروس شصت درصد از کودکانی که علایم بیماری را نشان می‌دهند،  مثبت بوده است. در حالی که ۴۰ درصد از آن‌ها برای آنتی‌بادی COVID۱۹ مثبت تست شده‌اند.
کومو اظهار داشت: در ابتدا ما فکر می‌کردیم که ویروس بر روی کودکان تاثیری ندارد و اکنون ما با مساله نگران‌کننده‌ای رو به رو هستیم که در آن ما در حدود ۱۰۰ مورد بیماری التهابی در کودکان داریم که به نظر می‌رسد توسط ویروس ایجاد شده است.”
به گزارش تایمز، شمار اندکی از موارد نیز در ایالت های دیگر از جمله کالیفرنیا، لویزیانا و می‌سی‌سی‌پی گزارش شده‌است. و حداقل ۵۰ مورد در کشورهای اروپایی از جمله بریتانیا، ایتالیا، فرانسه، اسپانیا و سوییس گزارش شده‌است.
بیماری کاوازاکی که به طور معمول کودکان زیر ۵ سال را تحت‌تاثیر قرار می‌دهد باعث التهاب و متورم شدن رگ‌های خونی می‌شود. علایم معمول شامل تب و جوش، چشم‌های قرمز،خشکی دهان و لب، قرمزی روی کف دست‌ها و کف پاها و غدد بادکرده است.
در حدود یک چهارم از بیماران دچار مشکلات قلبی شده‌اند، اما در صورتی که بیماران در بیمارستان درمان مناسبی دریافت کنند، این وضعیت به ندرت کشنده و مهلک است. معلوم نیست که عامل بیماری کاوازاکی چیست، اما معتقدند که واکنش افراطی بدن به عفونت است.
محققان ایتالیایی می‌گویند موارد مربوط به coronavirus باید به عنوان بیماری مانند کاوازاکی طبقه‌بندی شوند زیرا علائم این ۱۰ کودک متفاوت و جدی‌تر از مواردی است که پیش از شیوع بیماری همه‌گیر رخ داد.
آن‌ها همچنین هشدار دادند که کشورهای دیگر که تحت‌تاثیر بیماری همه‌گیر جهانی قرار گرفته‌اند ممکن است انتظار افزایش مشابه در مواردی مشابه بیماری کاوازاکی را داشته باشند.

نویسنده مطالعه دکتر Annalisa Gervasoni ، متخصص کودکان در بیمارستان Papa Giovanni XXIII ، اضافه کرد: “در تجربه ما ، تنها بخش بسیار کمی از کودکان آلوده به SARS-CoV-2 علائم بیماری کاوازاکی را ایجاد می کنند. با این وجود برای درک عواقب ویروس در کودکان ، به ویژه کشورهایی که در سراسر جهان با برنامه هایی برای شروع آرامش، از سیاست های فاصله گذاری اجتماعی دست به گریبانند بسیار مهم است. “

در سرمقاله همراه، راسل وینر، رئیس کالج سلطنتی پزشکان اطفال و استاد بهداشت کودکان در دانشکده بهداشت کودکان دانشگاه لندن، نوشت که در حالی که مطالعه پیشنهاد می‌کند که یک سندرم رشد ممکن در حال ظهور همراه با COVID۱۹ باشد، تکرار آن برای والدین و مددکاران بهداشت و درمان ضروری است که کودکان به طور کلی تحت‌تاثیر عفونتSARS-CoV-2 قرار دارند.”
به گفته وینر ، “درک این پدیده التهابی در کودکان ممکن است اطلاعات حیاتی در مورد پاسخ های ایمنی به SARS-CoV-2 و ارتباطات احتمالی محافظت از سیستم ایمنی بدن که ممکن است هم برای بزرگسالان و هم برای کودکان ارتباط داشته باشد فراهم کند ، به ویژه ، اگر این یک واسطه با آنتی بادی باشد. پدیده ، ممکن است پیامدهای مربوط به مطالعات واکسن را گسترش دهد ، و همچنین ممکن است توضیح دهد که چرا برخی از کودکان با COVID-19 بسیار بیمار می شوند. “

You may also like

Leave a Comment

گروه خبری تماس نیوز ابتدا با نام فراسوی فناوری از سال ۱۳۹۶ کارش را در زمینه اخبار و رویدادهای علمی و فناوری آغاز نمود. با گذشت زمان و تغییر رویکرد این گروه به خبرهای روز ایران و جهان در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات، نام آن نیز به تماس نیوز تغییر کرد. این پایگاه خبری دارای مجوز شماره ۸۷۳۳۲ از هیئت نظارت بر مطبوعات است. تماس نیوز رسانه ای مستقل بوده و به هیچ نهاد یا سازمان دولتی و یا خصوصی وابسته نیست.

Phone: +98-921-282-1866
Email: info[at]tamasnews.ir
Web: tamasnews.ir
دریافت اپلیکیشن تماس نیوز از کافه بازار

cafe-bazar-app

Edtior's Picks

آخرین نوشته ها