پزشکان می گویند ، کسانی که از کروناویروس بهبود می یابند با کاهش عملکرد ریه روبرو می شوند

by ناصر. ش
۰ اظهار نظر

به گزارش تماس نیوز و به نقل از  sciencealert  پزشکان در هنگ کنگ دریافتند که افرادی که پس از آلوده شدن به کروناویروس بهبود می یابندبا ضعف قابل ملاحظه ای از ریه باقی می مانند ، و هنگام حرکت قدم زدن سریع با تنگی نفس روبرو می شوند.
اداره بیمارستان هنگ کنگ پس از مطالعه اولین موج بیمارانی که از بیمارستان مرخص شده بودند و به طور کامل از COVID-19 بهبود یافته بودند ، این یافته را کشف کرده است. بنا به همین گزارش از ۱۲ نفر در گروه ، دو تا سه نفر شاهد تغییر در ظرفیت ریه خود بودند.

به نقل از South China Morning Post ، “اوون تانگ تاک یین” ، مدیر پزشکی مرکز عفونتهای عفونی این مقام ، روز پنجشنبه در کنفرانس مطبوعاتی گفت: “اگر آنها کمی سریعتر راه بروند ،تنگی نفس می گیرند.”

وی گفت: “بعضی از بیماران ممکن است بعد از بهبودی کامل حدود ۲۰ تا ۳۰٪ مشکل عملکرد ریه داشته باشند.”

Tsang افزود ، با این حال ، بیماران می توانند تمرینات قلبی و عروقی مانند شنا انجام دهند ، به مرور زمان ظرفیت ریه آنها را بهبود می بخشد.

banner

این گزارش می افزاید در حالی قضاوت در باره تأثیرگذاری طولانی مدت این بیماری خیلی زود است ، اسکنهای ۹ ریه بیماران نیز “الگوهای مشابه شیشه یخ زده را در همه آنها نشان می دهد که آسیب اعضای بدن وجود دارد.”

اسکن CT بیماران coronavirus ، “شیشه زمین” را نشان می دهد ، پدیده ای که در آن مایع در ریه ها جمع می شود و خود را به عنوان لکه های سفید نشان می دهد. اسکن های زیر ، که از یک بیمار کروناویروس در نقاط مختلف در زمان گرفته شده است ، نشان می دهد که با پیشرفت بیماری ، “شیشه زمین” فرد برجسته ترشده است.

مطالبی که شاید دوست داشته باشید

پیام بگذارید

گروه خبری تماس نیوز ابتدا با نام فراسوی فناوری از سال ۱۳۹۶ کارش را در زمینه اخبار و رویدادهای علمی و فناوری آغاز نمود. با گذشت زمان و تغییر رویکرد این گروه به خبرهای روز ایران و جهان در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات، نام آن نیز به تماس نیوز تغییر کرد. این پایگاه خبری دارای مجوز شماره ۸۷۳۳۲ از هیئت نظارت بر مطبوعات است. تماس نیوز رسانه ای مستقل بوده و به هیچ نهاد یا سازمان دولتی و یا خصوصی وابسته نیست.
Phone: +98-921-282-1866
Email: info[at]tamasnews.ir
Web: tamasnews.ir

دریافت اپلیکیشن تماس نیوز از کافه بازار

آخرین خبرهای داخلی

نشان ها

logo-samandehi