اخبار فناوری، اخبارتکنولوژی، اخبار علمی و پزشکی، شبکه های اجتماعی، کسب و کار و استارتاپ ها

پزشکان می گویند ، کسانی که از کروناویروس بهبود می یابند با کاهش عملکرد ریه روبرو می شوند

0

به گزارش تماس نیوز و به نقل از  sciencealert  پزشکان در هنگ کنگ دریافتند که افرادی که پس از آلوده شدن به کروناویروس بهبود می یابندبا ضعف قابل ملاحظه ای از ریه باقی می مانند ، و هنگام حرکت قدم زدن سریع با تنگی نفس روبرو می شوند.
اداره بیمارستان هنگ کنگ پس از مطالعه اولین موج بیمارانی که از بیمارستان مرخص شده بودند و به طور کامل از COVID-19 بهبود یافته بودند ، این یافته را کشف کرده است. بنا به همین گزارش از 12 نفر در گروه ، دو تا سه نفر شاهد تغییر در ظرفیت ریه خود بودند.

به نقل از South China Morning Post ، “اوون تانگ تاک یین” ، مدیر پزشکی مرکز عفونتهای عفونی این مقام ، روز پنجشنبه در کنفرانس مطبوعاتی گفت: “اگر آنها کمی سریعتر راه بروند ،تنگی نفس می گیرند.”

وی گفت: “بعضی از بیماران ممکن است بعد از بهبودی کامل حدود 20 تا 30٪ مشکل عملکرد ریه داشته باشند.”

Tsang افزود ، با این حال ، بیماران می توانند تمرینات قلبی و عروقی مانند شنا انجام دهند ، به مرور زمان ظرفیت ریه آنها را بهبود می بخشد.

این گزارش می افزاید در حالی قضاوت در باره تأثیرگذاری طولانی مدت این بیماری خیلی زود است ، اسکنهای 9 ریه بیماران نیز “الگوهای مشابه شیشه یخ زده را در همه آنها نشان می دهد که آسیب اعضای بدن وجود دارد.”

اسكن CT بيماران coronavirus ، “شيشه زمين” را نشان می دهد ، پديده ای که در آن مايع در ريه ها جمع می شود و خود را به عنوان لکه های سفيد نشان می دهد. اسکن های زیر ، که از یک بیمار کروناویروس در نقاط مختلف در زمان گرفته شده است ، نشان می دهد که با پیشرفت بیماری ، “شیشه زمین” فرد برجسته ترشده است.

پیام بگذارید