پست نقش بی‌بدیلی در ترویج فرهنگ خریدهای غیرحضوری ایفا کرد

by ناصر. ش
۰ comment

به گزارش تماس نیوز، حسین نعمتی با اشاره به اینکه بی‌شک شیوع ویروس کرونا در ایران و سایر کشورها، ذائقه و رفتار اجتماعی مردم را تحت الشعاع قرار داده، افزود: این تغییرات به صورت محسوسی تعاملات اجتماعی و حضور در جامعه را دچار دگرگونی کرده است.

وی تصریح کرد: بالتبع مردم ایران نیز به دلیل مخاطرات ناشی از انتشار COVID-19 در کشور، برخی رویه‌های معمول زندگی را تغییر داده که از جمله آنها می‌توان به کمپین‌های متعدد و گرایش بیشتر به سمت خریدهای غیرحضوری، اشاره کرد.

نعمتی با تاکید بر اینکه برخی صنایع از جمله صنعت حمل و نقل و کسب و کارهای مرتبط با آن نیز تغییرات متفاوتی را شاهد بوده‌‌اند، اظهار داشت: از رکود بخش مسافری در حوزه حمل و نقل هوایی و زمینی گرفته تا رشد چشمگیر بخش تجارت الکترونیک و خرده فروشی‌های مجازی، می‌توان به عنوان بخشی از این تغییرات یاد کرد.

به گفته مدیرعامل شرکت ملی پست، از آنجا که این شرکت همواره به عنوان حلقه اتصال کسب و کارهای مجازی و تجارت الکترونیک با مشتریان ایفای نقش کرده است، در این شرایط خطیر نیز به واسطه حضور نداشتن موثر برخی بازیگران بخش مربوطه از جمله ناوگان ریلی، حمل هوایی مرسولات و…، تمامی تمرکز خود را صرف کمک به این بخش از کسب و کارها و ترویج فرهنگ خرید از منزل به صورت الکترونیکی معطوف نمود و در این برهه توانست با بهره گیری از تمامی امکانات و استعدادهای انسانی، لجستیکی و پشتیبانی خود و نیز با استفاده از ظرفیت‌ بخش خصوصی گام‌های ارزشمندی در حمایت از خرده فروشی اینترنتی و فروشگاه‌های مجازی بردارد.

banner

معاون وزیر همچنین گفت: همه این اقدامات موثر در زمانی اتفاق افتاد که متاسفانه به دلیل شرایط خاص گسترش ویروس کرونا در کشور، بخش پست و همکاران پرتلاش ما به واسطه ارتباط نزدیک با مشتریان در معرض آلودگی به این ویروس منحوس قرار داشتند، اما این موضوع هیچگاه در عزم راسخ آنان رخنه‌‌ای ایجاد نکرد و با تمام قوا و ظرفیت، تسهیلات لازم و پروتکل‌های بهداشتی را برای حفظ سلامت هموطنان به کار گرفتند تا دوشادوش حافظان سلامت، در خط مقدم مبارزه با کرونا همچنان در صف خدمات رسانی به مردم قرار داشته باشند.

به گفته وی، از سوی دیگر شرکت ملی پست با وجود تنگناهای کشور در تامین اقلام بهداشتی به ویژه در اسفند ماه، با جدیدت تمام و مثال زدنی عملیات ضدعفونی و گندزدایی مرسولات، کامیون‌ها، باجه‌ها و کانترهای واحدهای قبول را در دستور کار قرارداد و خوشبختانه تاکنون در زمینه حفظ سلامت هموطنان و کارکنان خدوم پست سربلند بوده است.

You may also like

Leave a Comment

گروه خبری تماس نیوز ابتدا با نام فراسوی فناوری از سال ۱۳۹۶ کارش را در زمینه اخبار و رویدادهای علمی و فناوری آغاز نمود. با گذشت زمان و تغییر رویکرد این گروه به خبرهای روز ایران و جهان در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات، نام آن نیز به تماس نیوز تغییر کرد. این پایگاه خبری دارای مجوز شماره ۸۷۳۳۲ از هیئت نظارت بر مطبوعات است. تماس نیوز رسانه ای مستقل بوده و به هیچ نهاد یا سازمان دولتی و یا خصوصی وابسته نیست.
Phone: +98-921-282-1866
Email: info[at]tamasnews.ir
Web: tamasnews.ir

دریافت اپلیکیشن تماس نیوز از کافه بازار

آخرین خبرهای داخلی

نشان ها

logo-samandehi