پیش‌بینی ابتلا به کرونا با انگشتر هوشمند توسط محقق ایرانی

by ناصر. ش
۰ comment

شاید فردی به ویروس کرونا مبتلا باشد اما به علت عدم وجود علائم، مسائل بهداشتی را رعایت نکند و باعث ابتلای افراد دیگر به این بیماری شود. حالا تیمی به سرپرستی یک محقق ایرانی به نام «علی رضایی» اعلام کرده‌اند که حلقه هوشمند «اورا» به همراه مدل‌های پیش‌بینی هوش مصنوعی می‌تواند تا ۹۰ درصد علائم کووید-۱۹ را ۳ روز زودتر تشخیص دهد.

محققان از موسسه «علوم اعصاب راکفلر» (RNI) و پزشکی دانشگاه «ویرجینیا غربی» (WVU) از رویکرد مبتنی بر علوم اعصاب استفاده کرده‌اند. محققان از شرکت‌کنندگان درخواست می‌کنند که اطلاعات مربوط به استرس، اضطراب، حافظه و سایر موارد روانشناختی و بیومتریک‌های شناختی را در اپلیکیشن RNI ردیابی کنند.

حلقه اورا داده‌های فیزیولوژیکی مانند دمای بدن، تغییرات ضربان قلب، ضربان در زمان استراحت، نرخ تنفس و الگوهای خواب را جمع‌آوری می‌کند و سپس اطلاعات برنامه و حلقه با مدل‌های هوش مصنوعی ترکیب می‌شوند. دقت این پلتفرم ۹۰ درصد اعلام شده، با این حال همچنان افرادی بدون علائم ابتلا به کرونا ‌می‌توانند سایرین را دچار این بیماری کنند.

در حالی که این پلتفرم می‌تواند در آینده کارایی داشته باشد، اما مدت زمانی طول می‌کشد تا بتوان این سیستم را در دنیای واقعی مورد استفاده قرار داد. علی رضایی، مدیر اجرایی RNI در این زمینه اعلام کرده:

banner

«ما احساس می‌کنیم که این پلتفرم محافظت از کارکنان مراقبت‌های بهداشتی، افراد در ارتباط با بیماران مبتلا به کرونا و همچنین جوامع برای زندگی در دوران کرونا را کامل خواهد کرد.»

تا به امروز این پلتفرم توسط ۶۰۰ متخصص مورد آزمایش قرار گرفته و RNI در حال همکاری با دانشگاه «توماس جفرسون» و «وندربیلت» برای افزایش شرکت‌کنندگان به بیش از ۱۰ هزار نفر است.

بد نیست بدانید محققان در دانشگاه «کالیفرنیا، سانفرانسیسکو» نیز در حال تحقیق پیرامون حلقه اورا برای شناسایی ویروس در کارکنان بخش اورژانس هستند. مدیرعامل اورا از این موضوع که فناوری این شرکت توانسته باعث پیشرفت در شناسایی و درک سیگنال‌های فیزیولوژیکی و علائم هشداردهنده شود، ابزار خرسندی کرده است.

You may also like

Leave a Comment

گروه خبری تماس نیوز ابتدا با نام فراسوی فناوری از سال ۱۳۹۶ کارش را در زمینه اخبار و رویدادهای علمی و فناوری آغاز نمود. با گذشت زمان و تغییر رویکرد این گروه به خبرهای روز ایران و جهان در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات، نام آن نیز به تماس نیوز تغییر کرد. این پایگاه خبری دارای مجوز شماره ۸۷۳۳۲ از هیئت نظارت بر مطبوعات است. تماس نیوز رسانه ای مستقل بوده و به هیچ نهاد یا سازمان دولتی و یا خصوصی وابسته نیست.

Phone: +98-921-282-1866
Email: info[at]tamasnews.ir
Web: tamasnews.ir
دریافت اپلیکیشن تماس نیوز از کافه بازار

cafe-bazar-app

Edtior's Picks

آخرین نوشته ها