اخبار فناوری، اخبارتکنولوژی، اخبار علمی و پزشکی، شبکه های اجتماعی، کسب و کار و استارتاپ ها

چارلز گشکه ، بنیانگذار Adobe ، در 81 سالگی درگذشت

0

آخر هفته غم انگیزی برای صنعت فناوری است. ادوبی تأیید کرده است که دکتر چارلز “چاک” گشکه (Dr. Charles “Chuck” Geschke)، یکی از بنیانگذاران این شرکت در 16 آوریل در سن 81 سالگی به دلایل ذکر نشده درگذشته است. وی و دکتر جان وارنوک پس از ترک زیراکس در سال 1982 شرکت Adobe را راه اندازی کردند.گشکه به عنوان مدیر اجرایی و رئیس هیئت مدیره بین سالهای 1986 و 2017 در شرکت ادوبی فعالیت می کرد. او همچنین تا آوریل 2020 عضو هیئت مدیره آن بود. با این حال ، این متخصص فناوری کمک ها و نوآوریهای زیادی را را به دنیای ما به ارمغان آورده است.

گشکهو Adobe برای اولین بار با توسعه PostScript ، یک زبان توصیف صفحه شناخته شدند که قدرت آن (همراه با Macintosh اپل و PageMaker آلدوس) به ایجاد نشر دسک تاپ در دهه 1980 کمک کرد. وی و وارنوک همچنین به دلیل ایجاد قالب سند قابل حمل یا PDF، شناخته شداند. توانایی این فناوری در حفظ طرح بندی بدون در نظر گرفتن نرم افزار یا سیستم عامل ، در سال 1993 که مطرح شد ، بسیار چشمگیر بود و برای همه چیز ، از انتشار تا کارهای روزمره مانند فرم های امضا شده ، بسیار مهم بود و است.

گشکه همچنین از ایجاد موزه فناوری نوآوری (Tech Interactive فعلی) حمایت کرد و به همراه وارنوک ، مدال ملی فناوری و نوآوری را از رئیس جمهور وقت آمریکا، باراک اوباما در سال 2009 دریافت کرد. او همچنین در سال 1992 هنگامی که توسط آدم رباها ربوده شد به تیتر اول روزنامه ها تبدیک شد.

گشکه، همسر ،سه فرزند و هفت نوه داشت، با این حال ، ادوبی هنوز تأثیر عمده ای در دنیای فناوری دارد و برخی از مهمترین محصولات خود را در حالی که گشکه نقش اصلی را بر عهده داشت ، از جمله فتوشاپ ، تولید کرد. با این نگاه ، میراث وی می تواند مدتها پس از مرگش دوام داشته باشد.

پیام بگذارید