چاقی، یکی از عوامل بستری شدن بیماران COVID-19 در بیمارستان ها

by ناصر. ش
۰ اظهار نظر

دانشمندان دانشگاه نیویورک: بزرگ‌ترین مطالعه آمریکا در مورد COVID۱۹، چاقی تنها عامل مهم در hospitalizations نیویورک است.
پزشکان در مرکز بهداشت دانشگاه نیویورک بزرگ‌ترین مطالعه را در مورد پذیرش بیمارستان آمریکایی به نام COVID۱۹ انجام دادند که بر شهر نیویورک متمرکز بود. آن‌ها دریافتند که چاقی، همراه با سن بالا، بزرگ‌ترین فاکتور تصمیم‌گیری در پذیرش بیمارستان بود که ممکن است نقش واکنش‌های التهابی را که می‌تواند در افراد مبتلا به این بیماری رخ دهد را بیان کند.

ماه‌ها است که دانشمندان اطلاعات مربوط به پرونده‌های بیماران و مرگ و میر آنها را مطالعه می  کنندتا درک کنند چرا این موضوع خود را به شیوه‌های مختلف در سراسر جهان نشان می‌دهد و عوامل خاصی از جمله سن انسان ها به طور مکرر در میان عوامل تعیین‌کننده مهم ظاهر می‌شوند.

در حال حاضر، یکی از بزرگ‌ترین مطالعات انجام‌شده در مورد عفونت COVID۱۹ در ایالات‌متحده دریافته است که چاقی بیماران عامل اصلی بستری در بیمارستان ها است.

کریستوفر M، نویسنده این مقاله تحقیقی می گوید: ” شرایط مزمن با قوی‌ترین ارتباط با بیماری بحرانی، چاقی است و نسبت احتمالات بسیار بالاتری نسبت به هر بیماری قلبی عروقی یا ریوی دارد.

banner

Petrilli و همکارانش در مدرسه گراسمن، و پزشکان مرکز بهداشت دانشگاه نیویورک، سوابق ۴۱۰۳ بیمار الکترونیکی را که در سیستم مراقبت بهداشتی شهر نیویورک بین ۱ مارس و دوم آوریل مورد مطالعه قرار دادند و در یافتند که نیمی از این بیماران مراجعه کننده در بیمارستان بستری شده‌اند و در درخت تصمیم‌گیری برای پذیرش، مهم‌ترین ویژگی‌ها  سن بالای ۶۵ سال و چاقی بودند.”

چاقی، در این مورد، به عنوان وزن نسبت به قد فرد اندازه‌گیری شد. نویسندگان از معیار متری استفاده می‌کنند، بنابراین شاخص جرم بدن ۳۰ کیلوگرم وزن و بالاتر چاق در نظر گرفته می‌شود.

“درخت تصمیم‌گیری” در این مورد به روش اماری مورد استفاده برای تجزیه و تحلیل داده‌های بیمار اشاره دارد. برای یک جمعیت معین، روش طبقه‌بندی درخت تصمیم‌گیری، جمعیت را به دو گروه تقسیم می‌کند که با استفاده از یک ویژگی در یک زمان، فاصله بین گروه‌ها را به گروه‌های کوچک‌تر و کوچک‌تر تقسیم می‌کنند تا زمانی که به گروه‌هایی برسند که خصوصیات و نتایج مشابهی دارند.”

اما چاقی به عنوان عامل تعیین‌کننده مهم برای بستری شدن به چه معناست؟

چاقی به طور کلی با التهاب مرتبط است. آنطور که نویسندگان این مقاله مشاهده می‌کنند، “چاقی به خوبی شناخته شده‌است که یک شرط (inflammatory) التهابی است” آن‌ها بر روی جنبه التهاب تمرکز دارند، زیرا در چندین مطالعه به عنوان عاملی ممکن در COVID۱۹ مطرح شده‌است.

 

مطالبی که شاید دوست داشته باشید

پیام بگذارید

گروه خبری تماس نیوز ابتدا با نام فراسوی فناوری از سال ۱۳۹۶ کارش را در زمینه اخبار و رویدادهای علمی و فناوری آغاز نمود. با گذشت زمان و تغییر رویکرد این گروه به خبرهای روز ایران و جهان در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات، نام آن نیز به تماس نیوز تغییر کرد. این پایگاه خبری دارای مجوز شماره ۸۷۳۳۲ از هیئت نظارت بر مطبوعات است. تماس نیوز رسانه ای مستقل بوده و به هیچ نهاد یا سازمان دولتی و یا خصوصی وابسته نیست.
Phone: +98-921-282-1866
Email: info[at]tamasnews.ir
Web: tamasnews.ir

دریافت اپلیکیشن تماس نیوز از کافه بازار

آخرین خبرهای داخلی

نشان ها

logo-samandehi