چرا هزینه اشتراک فیلیمو مجددا افزایش یافت؟

by ناصر. ش
۱ comment
فیلیمو

اسفندماه ۹۹، سرویس‌های پخش آنلاین فیلم نماوا و فیلیمو، هزینه‌ی اشتراک ماهانه را ۲٫۳ برابر افزایش داده‌اند. در واقع مبلغ اشتراک ماهیانه که ۲۵ هزار تومان بود، به ۵۹ هزار تومان رسید؛ درحالی‌که کاربران سرویس‌های مذکور با پرداخت اشتراک، همچنان باید تبلیغات تماشا کنند.

به گزارش تماس نیوز از زومیت، این مبلغ در روز گذشته برای کاربران فیلیمو به ۱۰۰ هزار تومان رسیده است. حال فیلیمو در این مورد، اطلاعیه‌ای در اختیار رسانه‌ها قرار داده و می‌گوید برای افزایش سطح کمی و کیفی تولیدات خود در سال جاری، هزینه خرید اشتراک را افزایش داده است.

به گزارش روابط عمومی فیلیمو، این VOD خصوصی از هیچ بودجه دولتی و حمایتی برخوردار نیست و پس از استقبال کاربرانش از تولید محتوای باکیفیت، بر خود واجب دانسته است تا حجم و کیفیت محتوای تولیدی را تا حد ممکن افزایش بدهد و محتوای مناسب تمام ذائقه‌ها را (طنز، کمدی، درام، اجتماعی، سیاسی و …) تأمین کند. فیلیمو با تأکید بر اینکه صداقت با مخاطب و همراهی آن‌ها، از جمله مهم‌ترین اولویت‌های کاری در این پلتفرم محسوب می‌شود، می‌گوید:

banner

باید صادقانه به حضورتان اعلام کنیم که برای تولید بیشتر و باکیفیت‌تر و نظر به افزایش قابل ‌توجه هزینه‌های تولید، چاره‌ای جز افزایش قیمت اشتراک نداریم.

فیلیمو اضافه کرده که متوجه شرایط سخت و پیچیده اقتصادی فعلی است؛ اما بخش تولید، بیش از هر بخش دیگری از اوضاع نامناسب اقتصادی متأثر شده و هزینه صد درصدی تولید هر اپیزود سریال‌ ایرانی افزایش یافته؛ البته تعداد سریال‌های عرضه‌شده این سرویس در طول هفته سه برابر شده است تا رضایت کاربران را افزایش بدهد.

فیلیمو اعلام کرده است که در سال ۱۴۰۰ قصد دارد وارد بورس شود و آنگاه می‌توان به‌طور شفاف در جریان درآمدها و هزینه‌های این شرکت بود. البته فیلیمو اطمینان خاطر داده است که تمام درآمد حاصله از افزایش قیمت وارد چرخه تولید سریال در شبکه نمایش خانگی می‌شود و گزارش‌ها به‌صورت شفاف و صریح اعلام خواهد شد. فیلیمو در مورد افزایش محتوای اختصاصی توضیح داده است:

فیلیمو برای تولید ۳۰ سریال باکیفیت و افزایش عرضه و پخش هفتگی از ۲ قسمت سریال به ۶ قسمت سریال (۴ سریال بیشتر از سال ۹۹) از یک سو و تلاش برای راضی نگه داشتن شما مخاطبان حرفه‌ای فیلم و سریال از سوی دیگر، نیازمند تأمین منابع مالی مقتضی است. از آنجا که به‌عنوان بخش خصوصی به بودجه عمومی و دولتی چشم ندوخته‌ایم، باید تلاش کنیم که هزینه این تولیدات را با همراهی شما کاربران و مردم عزیز تأمین کنیم.

فیلیمو در ادامه به هزینه خرید فیلم‌های شبکه نمایش خانگی از سوپرمارکت‌ها اشاره کرده و گفته است: «در روزگاری نه‌چندان دور همه به خاطر داریم که با خرید حضوری از سوپر مارکت برای تماشای چهار قسمت سریال در ماه ۶۰ هزار تومان پرداخت می‏‌کردیم؛ اما امروز با کمک تکنولوژی و به‌سادگی و با هزینه‌ای بسیار مناسب به بیش از ۲۴ قسمت سریال‌ روز ایرانی در ماه دسترسی خواهید داشت.»

فیلیمو در انتها اضافه کرد که به مناسبت نوروز ۱۴۰۰، تمامی اشتراک‌های خود را با تخفیف ۳۰ درصد در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

You may also like

۱ comment

ساترا: در قیمت‌گذاری خدمات صوت ‌و تصویر دخالت نمی‌کنیم - تماس نیوز فروردین ۷, ۱۴۰۰ - ۴:۰۲ ب٫ظ

[…] روزهای ابتدایی سال، فیلیمو هزینه اشتراک خود را برای دومین بار طی یک ماه افزایش داد. این افزایش […]

Reply

Leave a Comment

گروه خبری تماس نیوز ابتدا با نام فراسوی فناوری از سال ۱۳۹۶ کارش را در زمینه اخبار و رویدادهای علمی و فناوری آغاز نمود. با گذشت زمان و تغییر رویکرد این گروه به خبرهای روز ایران و جهان در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات، نام آن نیز به تماس نیوز تغییر کرد. این پایگاه خبری دارای مجوز شماره ۸۷۳۳۲ از هیئت نظارت بر مطبوعات است. تماس نیوز رسانه ای مستقل بوده و به هیچ نهاد یا سازمان دولتی و یا خصوصی وابسته نیست.

Phone: +98-921-282-1866
Email: info[at]tamasnews.ir
Web: tamasnews.ir
دریافت اپلیکیشن تماس نیوز از کافه بازار

cafe-bazar-app

Edtior's Picks

آخرین نوشته ها