با تماس نیوز ،همیشه همه جا باخبر شوید

چگونه تکنولوژی، صنعت ساخت و ساز را تغییر شکل می دهد؟

0 8

فناوری نسل بعدی باعث دسترسی بیشتر و آسانتر به رسانه های پرکاربردی مانند فیلم ها ، بازی های ویدیویی ، تلویزیون ، موسیقی و اینترنت شده است. علاوه بر این ، تقریباً همه صنایع امروزه از آخرین نوآوری ها برای تکمیل رشته خود ، از جمله صنعت ساخت و ساز ، بهره گرفته اند.

یک مصرف کننده متوسط ​​ممکن است متوجه این موضوع نباشد ، اما یک پروژه ساختمانی معمولی از چندین سخت افزار و فناوری بسیار پیشرفته استفاده می کند که حدود 10 یا 15 سال پیش نبوده است. با تمام این گفته ها ، در اینجا چند روش وجود دارد که فناوری دیجیتال به شکل گیری صنعت ساخت و ساز کمک کرده است.

برنامه های نرم افزاری و اپلیکیشن ها

امروزه تصور انجام بیشتر کارهای ما بدون کمک فناوری دیجیتال دشوار است. همین امر در صنعت ساخت و ساز نیز صادق است. در مدیریت هر جنبه از یک پروژه ساختمانی ، به نرم افزار و راه حل های تلفن همراه  “از پیش ساخت تا مدیریت واقعی پروژه و از گزارش میدانی تا مدیریت دفتر پشتیبان” اعتماد می شود.

پیمانکاران و مدیران مشاغل می توانند به جای گذراندن بیشتر روز خود در مکانهای مختلف، از دفتر خود توسط رایانه شخصی و تلفن همراه به راحتی چندین سایت پروژه را کنترل کنند. اکنون ، کارگران از هر زمان که می توانند وقت اضافی خود را به سایر کارهای دفتری اختصاص دهند و بهروه وری را بالا ببرند.

همچنین مدل سازی اطلاعات ساختمان (BIM) این امکان را برای همه ذینفعان فراهم می کند تا بتوانند در یک پروژه به طور موثرتری همکاری کنند. این امر بیشتر منجر به ایجاد طراحی بسیار بهتر و ساخت بهتر ساختمان می شود. هرگونه تغییر یا به روزرسانی بلافاصله به هر یک از اعضای تیم اعلام می شود.

حتی خرید و تعویض قطعات و تجهیزات ساختمانی نیز آسان شده است. امروزه می توانید قطعات و تجهیزات مانند قطعات CAT پس از فروش را به راحتی و بصورت آنلاین خریداری کرده و ASAP را تحویل بگیرید.

 

ساخت و ساز خارج از سایت

مانند کارخانه تولید اتومبیل ، ساخت و سازهای خارج از سایت به کاهش هدر رفت و افزایش بهره وری کارگران در پروژه های شامل نقشه های تکراری کف مانند هتل ها ، ساختمانهای آپارتمانی ، مدارس و بیمارستانها کمک می کند. در این پروژه ها ، کارگران باید از ابزار و مواد یکسان استفاده کنند تا نتیجه یکسانی داشته باشند.

چه مدولار و چه پیش ساخته ، شرکت های ساختمانی می توانند با حفظ استانداردهای کیفیت ، مهلت های محدود را به راحتی رعایت کنند و تعداد کارهای موجود در محل را کاهش دهند. کاری که کارگران اکنون باید انجام دهند ساخت قطعات در خارج از سایت و سپس حمل و مونتاژ آنها به محل ساخت است.

این امر ضمن کاهش احتمال سوانح و آسیب های سایت ، هزینه های ساخت و سازهای ساختمان را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد.

هوش مصنوعی

داده ها حتی برای شرکت های ساختمانی نیز مهم هستند. با در دست داشتن اطلاعات ، این شرکت ها می توانند تصمیمات بهتری بگیرند ، ایمنی سایت را بهبود بخشند ، بهره وری را افزایش دهند و خطرات را کاهش دهند. از طریق هوش مصنوعی (AI) ، بنگاه های ساختمانی می توانند از این انبوه داده برای پیش بینی نتایج پروژه ها و کسب اهرم برای تخمین ها و پیشنهادات استفاده کنند.

با هوش مصنوعی ، نظارت بر پیشرفت سایت های مشاغل در زمان واقعی امکان پذیر شده است. با جمع آوری اطلاعات کافی ، تجزیه و تحلیل گردش کار در سایت برای شرکت ها آسان تر می شود و راهی برای ارائه راه حل های بهتر برای تنظیم مجدد محل قرارگیری ابزار و تجهیزات برای به حداقل رساندن زمان خرابی فراهم می کند.

واقعیت افزوده و مجازی

آموزش عملیات ایمنی و تجهیزات مناطقی در صنعت ساختمان هستند که از واقعیت مجازی (VR) سود زیادی می برند. این فناوری سالهاست که وجود دارد و خلبانان ، سربازان و جراحان از آن برای آموزش در مشاغل خود استفاده می کنند. به طور مشابه ، صنعت ساخت و ساز از آن برای آموزش کارگران از عملیات جرثقیل تا حفاری و سنگ تراشی استفاده کرده است.
فناوری دیگری که صنعت ساخت و ساز از آن بسیار بهره مند شد ، واقعیت افزوده (AR) است. خواه از آن برای آموزش تجهیزات سنگین واقعی با خطرات اضافی استفاده کنید و هم اینکه یک برنامه ایمنی دقیق تر را تهیه کنید ، AR به شرکت های ساختمانی کمک می کند تا در پروژه های خود کارآمدتر و مطمئن تر باشند.

واقعیت ارزش افزوده

هواپیماهای بدون سرنشین

صنعت ساخت و ساز در چند سال گذشته در حال رشد است. با این وجود ، کاملاً مشهود است که در تعداد کارگران ماهر کمبود وجود دارد. اما با وجود این ، فناوری دیجیتال این امکان را برای کارگران جوان فراهم کرد که کمبود تجربه و مهارت هایی را که همسالان مسن تر از آنها دارند جبران کنند.

به عنوان مثال ، چندین شرکت ساختمانی به دلایل مختلف از هواپیماهای بدون سرنشین در سایت های شغلی استفاده می کنند. هواپیماهای بدون سرنشین هر روز برای انجام سریع بازرسی در محل کار و تعیین خطرات احتمالی مستقر می شوند. این فناوری همچنین برای رسیدگی به مشاغل خطرناک تر ، از جمله بازرسی ساختمان استفاده می شود.

ثانیاً ، رباتیک در برخی از جنبه های ساخت و ساز مانند آجرچینی و گره زدن میلگرد استفاده شده است. اینها شامل کارهای تکراری و پیش پا افتاده ای است که ربات ها می توانند بدون وقفه آنها را انجام دهند. این روش به طور قابل توجهی به کاهش هزینه های سربار کمک می کند.

با این حال ، این دو پیشرفت کاملاً به معنای حذف انسان در این روند نیست. برای انجام برخی کارها ، از جمله بهره برداری از این فن آوری ها ، هنوز به وجود انسان نیاز است. این نوآوری ها به جای جایگزینی انسان در محل کار ساخت و ساز ، به کارآیی و بهره وری بیشتر عملکرد کمک می کنند.

با وجود همه این پیشرفت ها ، برخی از شرکت های ساختمانی مستقر هنوز تمایلی به سازگاری با این روندهای نوظهور در صنعت ندارند. اما با توجه به اینکه امروزه تقریباً همه چیز سریع و با تکنیک پیشرفته است ، دور از ذهن نیست که سرانجام همه افراد شاغل در صنعت به آن روی خوش نشان دهند.

این وب سایت برای بهبود خدمات از کوکی ها استفاده می کند. ما تصور مان بر این است که شما با این کار موافق هستید ، اما در صورت تمایل می توانید انصراف دهید. پذیرفتن ادامه