چین بزرگترین شبکه بک بن اینترنت جهانی را ایجاد کرده است

by ناصر. ش
۰ اظهار نظر
ipv6

چین روز سه شنبه اعلام کرد که بزرگترین شبکه آزمایش بک بن در جهان را افتتاح کرده است ، اقدامی که به گفته تحلیلگران ، ضمن تضمین ثبات و امنیت اینترنت کشور چین ، توسعه نوآوری های نسل بعدی که در طرح چین برای پنج سال آینده ترسیم شده است را زیر پوشش قرار می دهد. ، و این در حالی که اعتماد به ایالات متحده آمریکا را پایان خواهد داد.

خبرگزاری شینهوا روز سه شنبه گزارش داد مراسمی در دانشگاه Tsinghua پکن برای افتتاح بک بن با عملکرد بالا در آینده زیرساخت آزمون اینترنت (FITI) ، بزرگترین مرکز آزمون اینترنت جهان برگزار شد ، که همچنین اولین پروژه مهم زیرساخت علوم و فناوری چین در زمینه اطلاعات در این کشور است.

گزارش شین هوا می گوید ، با استفاده از FITI ، تعداد آدرس های پروتکل اینترنت نسخه ۶ (IPv6) متعلق به چین در اوایل آوریل به رتبه اول جهانی رسیده است.

IPv6 جدیدترین نسخه پروتکل اینترنت (IP) ، پروتکل ارتباطی است که سیستم شناسایی و مکان یابی رایانه های موجود در شبکه و ترافیک مسیر را فراهم می کندو این اجازه می دهد تا  تعداد آدرس های IP بسیار بیشتری نسبت به سیستم IPv4 داشته باشد.

banner

گره های اصلی ستون فقرات و بک بن FITI در ۳۱ منطقه سطح استان چین با ۲۰۰G پهنای باند بین گره های اصلی واقع شده اند. در همین حال ، طبق گفته شین هوا ، از ۴۰۹۶ شبکه آزمایشی در مقیاس بزرگ پشتیبانی می کند و به ارتباط متقابل با امکانات آزمایشی داخلی و بین المللی IPv4 / IPv6 دست می یابد.

لیو گانگ ، اقتصاددان ارشد موسسه استراتژی های توسعه هوش مصنوعی نسل جدید چین ، روز سه شنبه به گلوبال تایمز گفت ، FITI برای توسعه فن آوری های نسل جدید مانند هوش مصنوعی (AI) ، ۵G و رانندگی خودکار بسیار مهم است.

لیو گفت: “با داشتن سرعت انتقال سریعتر و تأخیر کمتر ، FITI بهتر می تواند انتقال داده در زمان واقعی مورد نیاز AI را تأمین کند.”

وی گفت که یک سناریو استفاده معمول ، هماهنگی فن آوری رانندگی خودکار و اینترنت همراه در چین است تا دقیقاً مکان یابی اطلاعات اطراف را انجام دهد ، که به ایجاد شهر هوشمند کمک می کند.

لیو گفت ، زیرساخت های جدید ادغام فن آوری های جدید و هر جنبه از زندگی اقتصادی و اجتماعی را تقویت می کند – این مسیر و میدان اصلی جنگ چهارم صنعتی است ، و خاطرنشان کرد که نه تنها موج جدیدی از نوآوری در فن آوری را ایجاد می کند بلکه افزایش بهره وری را نیز به دنبال دارد.

لیو گفت که گسترش اینترنت همراه با ۲۲ نوع مشاغل جدید در روستاها ، بهره وری را در مناطق وسیع روستایی افزایش داده است. “بدون شک FITI تغییرات چشمگیری را در چین ایجاد خواهد کرد.”

از نظر چین ، IPv6 نبرد سختی است که توانایی از دست دادن آن را ندارد و این کلید حفظ بنیان اقتصادی و مزایای صنعتی اینترنت است. به گفته ناظران صنعت ، برای آینده ، IPv6 فقط نقطه آغاز یک حمله رعد اسا برای این فناوری است.

Ma Jihua ، تحلیلگر صنعت مستقر در پکن ، روز سه شنبه به گلوبال تایمز گفت که شرکت های بزرگ اینترنتی از IPv6 پشتیبانی می کنند و چین در این زمینه اقدامات بزرگی انجام می دهد. به عبارت دیگر ، با IPv6 ، ما مجبور نیستیم برای دستیابی سرور به IPv4 ایالات متحده اعتماد کنیم.” ما جیهوا افزود ، شبکه ستون فقرات همچنین اطمینان خواهد داد که چین در نسل بعدی شبکه های ۵G حرف بیشتری برای گفتن دارد.

از دسامبر سال ۲۰۲۰ ، تعداد کاربران اینترنت در چین به ۹۸۹ میلیون نفر رسیده بود که از مارس ۲۰۲۰ ، ۸۵.۴ میلیون نفر افزایش داشت و ضریب نفوذ اینترنت به ۷۰.۴ درصد رسید.

در رقابت اقتصاد دیجیتال جهان ، چین و ایالات متحده دو بازیگر بزرگ هستند. اقتصاد دیجیتال ایالات متحده دو سوم تولید ناخالص داخلی آن را تشکیل می دهد و پیشگام است. چین با مقیاس اقتصاد دیجیتال با ۳۶.۲ درصد از تولید اقتصادی در سال ۲۰۱۹ دوم است.

ناظران گفتند ، توسعه سریع اقتصاد اینترنت چین به این معنی است که این کشور باید در عصر IPv6 ، نسل بعدی اینترنت ، از فرصت استفاده کرده و به جای اینکه در دوره موجود IPv4 در زیر چتر ایالات متحده قرار گیرد ، زیرساخت مستقلی را ایجاد کند.

چین طرحی را برای تشویق به پذیرش مقیاس گسترده شبکه IPv6 در سال ۲۰۱۷ صادر کرد. طبق این برنامه ، تا پایان سال ۲۰۲۵ ، دستگاه های شبکه و ترمینال از پذیرش IPv6 به طور کامل پشتیبانی می کنند و بیشترین تعداد کاربران IPv6 در جهان به حساب می آید.

مطالبی که شاید دوست داشته باشید

پیام بگذارید

گروه خبری تماس نیوز ابتدا با نام فراسوی فناوری از سال ۱۳۹۶ کارش را در زمینه اخبار و رویدادهای علمی و فناوری آغاز نمود. با گذشت زمان و تغییر رویکرد این گروه به خبرهای روز ایران و جهان در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات، نام آن نیز به تماس نیوز تغییر کرد. این پایگاه خبری دارای مجوز شماره ۸۷۳۳۲ از هیئت نظارت بر مطبوعات است. تماس نیوز رسانه ای مستقل بوده و به هیچ نهاد یا سازمان دولتی و یا خصوصی وابسته نیست.
Phone: +98-921-282-1866
Email: info[at]tamasnews.ir
Web: tamasnews.ir

دریافت اپلیکیشن تماس نیوز از کافه بازار

آخرین خبرهای داخلی

نشان ها

logo-samandehi