چین ماهواره موسوم به BeiDou-3 را برای سیستم های ناوبری به فضا فرستاد

by ناصر. ش
۰ اظهار نظر
ماهواره چینی

چین روز دوشنبه با موفقیت ماهواره ای از نسل سوم ماهواره های ناوبری BeiDou (BDS-3) خود را به فضا فرستاد و راه را برای تکمیل آن و پوشش کامل جهانی در ماه مه هموار کرد.

این دومین ماهواره زمین شناسی BDS-3 است و یکی از بزرگترین و طولانی ترین از نظر عمر طراحی شده و بیشترین عملکرد را دارد ، به این معنی که مطابق با توسعه دهنده آن ، آکادمی فناوری فضایی چین ، چشم اندازهای گسترده ای برای کاربرد دارد.

این ماهواره کاربردی برای ناوبری رادیویی ، تعیین رادیو ، تقویت مبتنی بر ماهواره ، موقعیت یابی دقیق نقطه ، افزایش قدرت و هماهنگ سازی زمان و موقعیت یابی بین ایستگاه ها است. این کارکردها تا حد زیادی در زمینه هایی از جمله ارتباطات ، نیرو ، امور مالی، نقشه برداری ، حمل و نقل ، شیلات ، کشاورزی و جنگلداری کاربرد دارد.

banner

به گفته دفتر ناوبری ماهواره ای چین (CSNO) ، آخرین ماهواره زمینی BDS-3 در ماه مه راه اندازی می شود و تا این زمان کل سیستم تکمیل خواهد شد.

مهندسان فضایی چین در طی اپیدمی کروناویروس بر مشکلات غلبه کرده و با موفقیت این ماهواره را پرتاب نمودند.

بیش از شش میلیون اتومبیل ، تاکسی ، اتوبوس و کامیون مجهز به ترمینال های BeiDou از مسیرهای پیشنهادی که توسط وزارت حمل و نقل روزانه ارسال می شود ، سیگنال های ماهواره ا دریافت می کنند. آنها همچنین می توانند مسیری را که طی دو هفته گذشته طی کرده اند بررسی کنند.

CSNO خاطرنشان کرد: این سیستم همچنین نقش مهمی در مبارزه با شیوع کروناویروس جدید در چین خواهد داشت.

مطالبی که شاید دوست داشته باشید

پیام بگذارید

گروه خبری تماس نیوز ابتدا با نام فراسوی فناوری از سال ۱۳۹۶ کارش را در زمینه اخبار و رویدادهای علمی و فناوری آغاز نمود. با گذشت زمان و تغییر رویکرد این گروه به خبرهای روز ایران و جهان در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات، نام آن نیز به تماس نیوز تغییر کرد. این پایگاه خبری دارای مجوز شماره ۸۷۳۳۲ از هیئت نظارت بر مطبوعات است. تماس نیوز رسانه ای مستقل بوده و به هیچ نهاد یا سازمان دولتی و یا خصوصی وابسته نیست.
Phone: +98-921-282-1866
Email: info[at]tamasnews.ir
Web: tamasnews.ir

دریافت اپلیکیشن تماس نیوز از کافه بازار

آخرین خبرهای داخلی

نشان ها

logo-samandehi