با تماس نیوز ،همیشه همه جا باخبر شوید

چین می گوید علیه حذف لیست شرکت های مخابراتی توسط ایالات متحده اقدام خواهد کرد

وزارت بازرگانی این کشور روز شنبه گفت ، چین “اقدامات لازم” را برای حفاظت از منافع شرکت های خود انجام خواهد داد ، این اظهارات پس از آنکه بورس اوراق بهادار نیویورک سه شرکت مخابراتی چینی که به گفته واشنگتن روابط نظامی دارند ، از لیست خود خارج کرد انجام پذیرفت.

0 5

به گزارش تماس نیوز از رویترز ، وزارت بازرگانی چین روز شنبه گفت ، چین “اقدامات لازم” را برای حفاظت از منافع شرکت های خود انجام خواهد داد ، این اظهارات پس از آنکه بورس اوراق بهادار نیویورک سه شرکت مخابراتی چینی که به گفته واشنگتن روابط نظامی دارند ، از لیست خود خارج کرد انجام گرفت.

NYSE (بورس اوراق بهادار نیویورک) روز پنجشنبه گفت که به دنبال اقدام رئیس جمهور دونالد ترامپ در ماه نوامبر برای جلوگیری از سرمایه گذاری ایالات متحده در 31 شرکت که واشنگتن می گوید تحت مالکیت یا کنترل ارتش چین هستند یعنی China Mobile ، China Unicom و China Telecom را از لیست حذف خواهد کرد.

وزارت بازرگانی چین در بیانیه ای گفت: “این نوع سو استفاده از امنیت ملی و قدرت دولتی برای سرکوب شرکت های چینی است که با قوانین بازار مطابقت ندارد و منطق بازار را نقض می کند.”

این گزارش افزود: “این نه تنها به حقوق قانونی شركت های چینی آسیب می رساند بلكه به منافع سرمایه گذاران در سایر كشورها از جمله ایالات متحده نیز لطمه می زند.”

در این بیانه همچنین گفته شده است که چین برای محافظت از شركت های خود اقداماتی را انجام خواهد داد و از ایالات متحده خواست كه روابط تجاری دوجانبه را در مسیر درست قرار دهد.

دولت ترامپ در آخرین هفته های خود قبل از روی کار آمدن رئیس جمهور منتخب جو بایدن در 20 ژانویه ، مواضع تند خود را علیه چین افزایش داده است.

روابط بین دو بزرگترین اقتصاد در میان یک سری اختلافات بر سر موضوعاتی مانند تجارت و حقوق بشر تحت فشار بیشتری قرار گرفته است.

وزارت بازرگانی ایالات متحده ده ها شرکت چینی را در ماه دسامبر به لیست سیاه تجارت اضافه کرد و پکن را متهم کرد که از شرکت های خود برای مهار فناوری های غیرنظامی برای اهداف نظامی استفاده کرده است.

دیپلمات های چینی ابراز امیدواری کرده اند که انتخاب بایدن به کاهش تنش بین دو کشور کمک کند.

در اظهارات منتشر شده در روز شنبه ، وانگ یی ، دیپلمات ارشد چین گفت که روابط با ایالات متحده به “یک دوراهی جدید” رسیده است و “یک پنجره جدید امید” اکنون می تواند باز شود.

این وب سایت برای بهبود خدمات از کوکی ها استفاده می کند. ما تصور مان بر این است که شما با این کار موافق هستید ، اما در صورت تمایل می توانید انصراف دهید. پذیرفتن ادامه