چین نمونه ای از آنتی ویروس مبارز!

by ناصر. ش
۰ اظهار نظر

به گزارش تماس نیوز و به نقل از چاینا دیلی ،اینکه چین تصمیم گرفته است تجهیزات و پرسنل پزشکی را به ایتالیا بفرستد تا بتواند با شیوع کروناویروس مبارزه کند ، همبستگی خود را در زمانی نشان می دهد که تقریباً در هر کشوری تلاش می شود کارمندان و منابع پزشکی برای کنترل ویروس متحد می شوند. این یادآوری این موضوع است که برای پیروزی همه باید به عنوان یک تیم متحد بجنگیم.

ایتالیا علی رغم داشتن یکی از بهترین سیستمهای مراقبتهای پزشکی در جهان ، به ویژه در منطقه شمالی آن ،  به سرعت در حال افزایش تعداد موارد مبتلا به این ویروس است و در تلاش است تا شیوع آن را کنترل کند. از روز پنجشنبه ، ایتالیا بیش از ۱۲،۰۰۰ مورد تأیید شده و ۸۲۷ مرگ ناشی از این ویروس گزارش کرده بود.

تعداد عفونت ها در فرانسه ، آلمان و اسپانیا نیز در حال افزایش است ، و بسیاری از آنها نگران هستند که ممکن است آنها به بلای ایتالیا دچارشوند. مواردی در آمریکای شمالی ، استرالیا و ، و از آن عجیب تر ، آفریقا در حال افزایش است ، زیرا ویروس بین قومیت ها و ملیت ها تبعیض قائل نمی شود و هیچ مرزی را نمی شناسد.

چین و ایتالیا شرکای استراتژیک هستند و ایتالیا اولین اقتصاد بزرگ اروپا بود که به طرح کمربند اقتصادی چین پیوست ، و این نشانگر روابط نزدیک دو کشور است. اما این تنها دلایل تصمیم چین نیست.

banner

در حالی که چین اولین کشوری بود که از بیماری همه گیر کرونا ویروس رنج بسیار برد و پس از ماه ها تلاش بالاخره شیوع این بیماری را در این کشور کنترل کرد، شاهد افزایش موارد مبتلای وارداتی بود. به عنوان مثال ، روز سه شنبه ، چین ۲۴ مورد جدید گزارش کرد که ۱۰ مورد از آنها وارد شده بود. این بدان معناست که پیروزی در نبرد ضد ویروس در یک کشور به همه گیری آن پایان نمی دهد. درعوض ، این بیماری همه گیر فقط بعد از بررسی ویروس در سطح جهان پایان می یابد ، زیرا هیچ کس در امان نیست تا همه در این دهکده جهانی ایمن باشند.

در برابر این پیش زمینه ، چین ۲۰ میلیون دلار به سازمان بهداشت جهانی کمک کرد و متعهد شد با ویروس با کشورهایی که بیشترین آسیب را دارند ، مبارزه کند. علاوه بر ایتالیا ، چین تجهیزات پزشکی از جمله ماسک محافظ صورت و کیت تست را به ایران ، پاکستان ، جمهوری کره و ژاپن و کارشناسان پزشکی به ایران و عراق ارسال کرده است. این کشور در مبارزه با ویروس به کشورهای دیگر می پیوندد نه به این دلیل که منابع بیشتری برای خود کسب کند، بلکه به این دلیل است که فهمیده است که در موارد اینچنینی فرای قومیت ها و ملیت ها باید باهم بود.

بنابراین ، داشتن حتی تیم کوچکی از کادر پزشکی چینی می تواند برای کشورهایی که در معرض بیماری همه گیر هستند ، بخصوص ایتالیا ، مفید واقع شوند ، زیرا می توانند اطلاعات مهم و آموزش لازم را در زمینه اقدامات محافظتی ارائه دهند که می تواند برای ایمنی پزشکان و پرستارانی که بیشتر در معرض آن هستند بسیار مهم باشد. همچنین می تواند برای افراد به طور کلی اطمینان بخش باشد ، زیرا آنها درک می کنند که در صورت انجام اقدامات مناسب و به موقع می توان از عفونت ها جلوگیری کرد.

مورخ یونانی-رومی پلوتارخ گفته است : “همه مردم در حالی که بیدار هستند در یک جهان مشترک قرار دارند: اما هرکدام از آنها وقتی که خواب  اند در دنیای خودشانند.” اکنون که تنها دنیایی که می دانیم در معرض خطر است ، باید از این خواب بیدار شویم و برای محافظت از آن متحد شده و با هم بجنگیم.

 

مطالبی که شاید دوست داشته باشید

پیام بگذارید

گروه خبری تماس نیوز ابتدا با نام فراسوی فناوری از سال ۱۳۹۶ کارش را در زمینه اخبار و رویدادهای علمی و فناوری آغاز نمود. با گذشت زمان و تغییر رویکرد این گروه به خبرهای روز ایران و جهان در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات، نام آن نیز به تماس نیوز تغییر کرد. این پایگاه خبری دارای مجوز شماره ۸۷۳۳۲ از هیئت نظارت بر مطبوعات است. تماس نیوز رسانه ای مستقل بوده و به هیچ نهاد یا سازمان دولتی و یا خصوصی وابسته نیست.
Phone: +98-921-282-1866
Email: info[at]tamasnews.ir
Web: tamasnews.ir

دریافت اپلیکیشن تماس نیوز از کافه بازار

آخرین خبرهای داخلی

نشان ها

logo-samandehi