اخبار فناوری، اخبارتکنولوژی، اخبار علمی و پزشکی، شبکه های اجتماعی، کسب و کار و استارتاپ ها

چین پنجمین واکسن Covid-19 خود را تایید کرد

چین پنجمین واکسن Covid-19 خود را تأیید کرده است ، واکسنی که توسط Anhui Zhifei Longcom Co و توسط تیمی به سرپرستی جورج گائو ، رئیس مرکز کنترل و پیشگیری بیماری های چین ساخته شده است.

0

آکادمی علوم چین روز سه شنبه در بیانیه ای اعلام کرد که دولت چین در 10 مارس مجوز تزریق این واکسن را برای استفاده اضطراری داده است. این چهارمین واکسنی است که چین پس از دو واکسن ساخته شده توسط Sinopharm ، واکسن دولتی ، برای استفاده اضطراری تایید شده است. چهارمین واکسن نیز توسط Sinovac ، یک شرکت خصوصی پکن ساخته شده است. همچنین پنجمین واکسن که توسط شرکت چینی CanSino Biologics با مشارکت ارتش ساخته شده است ، برای استفاده عمومی تأیید کرده است.

هیچکدام از شرکت های پشت آخرین واکسن مورد تأیید قرار گرفته، داده های مربوط به کارآزمایی های فاز 3 خود را که در چین ، اکوادور ، اندونزی ، پاکستان و ازبکستان در حال انجام است ، منتشر نکرده است.

ازبکستان واکسن را تأیید کرده است. آکادمی علوم چین گفت که آزمایشات بالینی فاز 3 ، که شامل 29000 داوطلب است ،بدون مشکل خاصی در حال کارآزمایی است.

روند تولید واکسن از آنجا آغاز می شود که کد ژنتیکی پروتئین سنبله ویروس کرونا به یک رده سلولی که در اصل از بافت تخمدان همستر مشتق شده است منتقل می شود. این نوع سلول به راحتی در آزمایشگاه ها رشد می کند و معمولاً در تحقیقات پزشکی مورد استفاده قرار می گیرد.

سلول ها شروع به ساخت پروتئین می کنند و پس از رسیدن به حجم قابل توجهی برداشت و خالص می شوند. این واکسن با یک ماده کمکی تقویت کننده سیستم ایمنی ، تکمیل می شود.

آکادمی علوم چین گفت که تولید واکسن به راحتی در چین و جاهای دیگر در حال افزایش بوده و برای ذخیره سازی و حمل و نقل آماده می شود.

اما این واکسن چندین اشکال دارد. یکی از این مشکلات اینست که سلول های T زیادی تولید نمی کند ، این سلول ها به پاکسازی سلولهای آلوده کمک می کند و از گسترش آنها جلوگیری می کند.

Ooi Eng Eong ، استاد میکروب شناسی و ایمونولوژی در دانشگاه ملی سنگاپور ، گفت: بدون این سلول ها ، سطح آنتی بادی های فرد ممکن است به اندازه کافی بالا نباشد تا عفونت را از بین ببرد.

تصحیح: 18 مارس 2021 نسخه قبلی این ماده به طور دقیق به فرآیند تولید این واکسن اشاره داشت. این فرآیند زمانی آغاز می شود که کد ژنتیکی پروتئین سنبله ویروس کرونا در یک رده سلول ایجاد شده از تخمدان همستر قرار گرفته و در ظروف پتری رشد می کند. این فرایند شامل کاشت پروتئین در سلولهای تخمدان همسترهای زنده نیست.

پیام بگذارید