چین پنجمین واکسن Covid-19 خود را تایید کرد

by ناصر. ش
۰ اظهار نظر
پنجمین واکسن چینی

آکادمی علوم چین روز سه شنبه در بیانیه ای اعلام کرد که دولت چین در ۱۰ مارس مجوز تزریق این واکسن را برای استفاده اضطراری داده است. این چهارمین واکسنی است که چین پس از دو واکسن ساخته شده توسط Sinopharm ، واکسن دولتی ، برای استفاده اضطراری تایید شده است. چهارمین واکسن نیز توسط Sinovac ، یک شرکت خصوصی پکن ساخته شده است. همچنین پنجمین واکسن که توسط شرکت چینی CanSino Biologics با مشارکت ارتش ساخته شده است ، برای استفاده عمومی تأیید کرده است.

هیچکدام از شرکت های پشت آخرین واکسن مورد تأیید قرار گرفته، داده های مربوط به کارآزمایی های فاز ۳ خود را که در چین ، اکوادور ، اندونزی ، پاکستان و ازبکستان در حال انجام است ، منتشر نکرده است.

ازبکستان واکسن را تأیید کرده است. آکادمی علوم چین گفت که آزمایشات بالینی فاز ۳ ، که شامل ۲۹۰۰۰ داوطلب است ،بدون مشکل خاصی در حال کارآزمایی است.

روند تولید واکسن از آنجا آغاز می شود که کد ژنتیکی پروتئین سنبله ویروس کرونا به یک رده سلولی که در اصل از بافت تخمدان همستر مشتق شده است منتقل می شود. این نوع سلول به راحتی در آزمایشگاه ها رشد می کند و معمولاً در تحقیقات پزشکی مورد استفاده قرار می گیرد.

banner

سلول ها شروع به ساخت پروتئین می کنند و پس از رسیدن به حجم قابل توجهی برداشت و خالص می شوند. این واکسن با یک ماده کمکی تقویت کننده سیستم ایمنی ، تکمیل می شود.

آکادمی علوم چین گفت که تولید واکسن به راحتی در چین و جاهای دیگر در حال افزایش بوده و برای ذخیره سازی و حمل و نقل آماده می شود.

اما این واکسن چندین اشکال دارد. یکی از این مشکلات اینست که سلول های T زیادی تولید نمی کند ، این سلول ها به پاکسازی سلولهای آلوده کمک می کند و از گسترش آنها جلوگیری می کند.

Ooi Eng Eong ، استاد میکروب شناسی و ایمونولوژی در دانشگاه ملی سنگاپور ، گفت: بدون این سلول ها ، سطح آنتی بادی های فرد ممکن است به اندازه کافی بالا نباشد تا عفونت را از بین ببرد.

تصحیح: ۱۸ مارس ۲۰۲۱ نسخه قبلی این ماده به طور دقیق به فرآیند تولید این واکسن اشاره داشت. این فرآیند زمانی آغاز می شود که کد ژنتیکی پروتئین سنبله ویروس کرونا در یک رده سلول ایجاد شده از تخمدان همستر قرار گرفته و در ظروف پتری رشد می کند. این فرایند شامل کاشت پروتئین در سلولهای تخمدان همسترهای زنده نیست.

مطالبی که شاید دوست داشته باشید

پیام بگذارید

گروه خبری تماس نیوز ابتدا با نام فراسوی فناوری از سال ۱۳۹۶ کارش را در زمینه اخبار و رویدادهای علمی و فناوری آغاز نمود. با گذشت زمان و تغییر رویکرد این گروه به خبرهای روز ایران و جهان در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات، نام آن نیز به تماس نیوز تغییر کرد. این پایگاه خبری دارای مجوز شماره ۸۷۳۳۲ از هیئت نظارت بر مطبوعات است. تماس نیوز رسانه ای مستقل بوده و به هیچ نهاد یا سازمان دولتی و یا خصوصی وابسته نیست.
Phone: +98-921-282-1866
Email: info[at]tamasnews.ir
Web: tamasnews.ir

دریافت اپلیکیشن تماس نیوز از کافه بازار

آخرین خبرهای داخلی

نشان ها

logo-samandehi