چین پیشرفت پایدار در توسعه واکسن COVID-19 را اعلام کرد

by ناصر. ش
۰ اظهار نظر

به گزارش تماس نیوز و به نقل از شبکه جهانی تلویزیون چین (CGNT)کمیسیون علوم و فناوری شانگهای روز دوشنبه در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت: توسعه واکسن مبتنی بر mRNA برای معالجه بیماری کروناویروس جدید (COVID-19) به طور پیوسته ای پیشرفت می کند.

در حال حاضر ، واکسن mRNA در آزمایشات اولیه خود به منظور سنجش ایمنی و اثربخشی استفاده شده است. این واکسن توسط Stemirna Therapeutics مستقر در شانگهای ، یک شرکت توسعه داروی مبتنی بر فناوری RNA و بیمارستان شرقی شانگهای تولید شده است.

به گفته  Li Hangwen ، رئیس Stemirna Therapeutics در شانگهای ، واکسن mRNA جایگزین امیدوار کننده ای برای رویکردهای معمول واکسن است.

در همین حال ، واکسن کاندیدای دیگر – واکسن VLP ، که دارای ذرات ویروس مانند است ، در موشها آنتی بادی های خاصی تولید کرده است. این واکسن VLP اکنون در انستیتو پاستور شانگهای ، اولین موسسه بین المللی تحت آکادمی علوم چین مورد مطالعه قرار می گیرد.

banner

در تلاش برای مبارزه با بیماری همه گیر و ترویج تحقیقات علمی ، شانگهای ۱۸ وظیفه اضطراری را با محوریت تشخیص بالینی ، اتیولوژی و اپیدمیولوژی برشمرد.

این کمیسیون همچنین توسعه فن آوری های جدید مانند ۵G ، داده های بزرگ و هوش مصنوعی را ارتقا داده و استفاده از محصولات جدید فن آوری از جمله روبات ها و تجهیزات پزشکی را در خط مقدم  این اپیدمی اجرا کرده است.

از زمان شیوع COVID-19 ، تحقیقات علمی در مورد درمان ، داروهای مؤثر و واکسن ها به یک تلاش جهانی تبدیل شده است. AP روز دوشنبه گزارش داد که اولین شرکت کننده در یک کارآزمایی بالینی برای واکسن علیه coronavirus جدید ، دوزی از واکسن تحقیقاتی را دریافت کرده است. این اولین مرحله از مراحل متعدد در روند کارآزمایی بالینی ارزیابی تاثیر احتمالی واکسن است.

ده ها شرکت و مؤسسه داخلی و بین المللی با سرمایه گذاریمالی و زمانی هنگفتی را در ساخت واکسن ایمن و مؤثر برای COVID-19 انجام داده اند.

اگرچه عموم مردم واکسنی را می خواهند که در نهایت به همه گیری پایان دهد، دانشمندان اظهار می کنند که واکسن ها احتمالاً از زمانبندی گفته شده چندین ماه خاتمه می یابند ، زیرا این ماده مؤثر قبل از استفاده باید تحت آزمایش دقیق قرار گیرد.

مطالبی که شاید دوست داشته باشید

پیام بگذارید

گروه خبری تماس نیوز ابتدا با نام فراسوی فناوری از سال ۱۳۹۶ کارش را در زمینه اخبار و رویدادهای علمی و فناوری آغاز نمود. با گذشت زمان و تغییر رویکرد این گروه به خبرهای روز ایران و جهان در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات، نام آن نیز به تماس نیوز تغییر کرد. این پایگاه خبری دارای مجوز شماره ۸۷۳۳۲ از هیئت نظارت بر مطبوعات است. تماس نیوز رسانه ای مستقل بوده و به هیچ نهاد یا سازمان دولتی و یا خصوصی وابسته نیست.
Phone: +98-921-282-1866
Email: info[at]tamasnews.ir
Web: tamasnews.ir

دریافت اپلیکیشن تماس نیوز از کافه بازار

آخرین خبرهای داخلی

نشان ها

logo-samandehi