کار با تلفن‌های هوشمند و تبلت نمرات کودکان را بهبود می‌بخشد

by ناصر. ش
۰ اظهار نظر
به گزارش تماس نیوز، یک مطالعه جهانی نشان می‌دهد، کودکان انگلیسی ۵ ساله‌ای که از دستگاه‌های دیجیتالی استفاده نمی‌کردند، نسبت به کودکانی که به طور منظم و حداقل ماهی یک بار با آن‌ها کار می‌کردند، دارای نمرات پایین تری بودند. از طرف دیگر کودکانی که تمام وقت و بیش از حد از دستگاه‌های دیجیتالی استفاده می‌کردند نیز بهبود قابل توجهی در مهارت هایشان نداشتند.
بر اساس گزارش سازمان همکاری و توسعه اقتصادی (OECD) برخی از صفحات نمایشی می‌توانند بر حافظه و سواد خواندن و نوشتن کودکان تاثیر بگذارد. این مطالعه که کودکان انگلستان، آمریکا و استونی را با هم مقایسه می‌کند، یافت که ۳۹% کودکان ۵ ساله در این کشور‌ها بصورت روزانه از لوازم الکترونیکی استفاده می‌کنند. اما والدین در انگلستان ۵ تا ۷ روز هفته برای فزرندنشان کتاب می‌خوانند و تعداد کتاب‌های کودکانه بیشتری در خانه دارند.
این مطالعه همچنین نشان می‌دهد، بچه‌های پنج ساله در انگلیس که خانه ندارند نسبت به کودکانی که خانه دارند دارای مزیت‌های سوادی، خودتنظیمی و احساسات اجتماعی کمتری هستند. شکاف در نتایج یادگیری بین کودکانی که خانواده ندارند نسبت به آن‌ها که با خانواده زندگی می‌کنند در انگلیس نسبت به استونی بیشتر و از ایالات متحده کمتر بود.
در مورد این یافته‌های کارولین شاپ، مدیر بنیاد ملی تحقیقات آموزشی گفت: «این یافته‌ها حاکی از آن است که استفاده متوسط از رایانه ها، تبلت‌ها و تلفن‌های هوشمند برای کودکان ۵ ساله مناسب است در صورتی که از دیگر فعالیت‌های باارزش بین والدین و فرزندان مانند مکالمه، خواندن داستان وغیره، جلوگیری نکند. استفاده یک تا ۳ بار در ماه بیشترین بازدهی نمرات را به همراه داشته است.»

مطالبی که شاید دوست داشته باشید

پیام بگذارید

گروه خبری تماس نیوز ابتدا با نام فراسوی فناوری از سال ۱۳۹۶ کارش را در زمینه اخبار و رویدادهای علمی و فناوری آغاز نمود. با گذشت زمان و تغییر رویکرد این گروه به خبرهای روز ایران و جهان در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات، نام آن نیز به تماس نیوز تغییر کرد. این پایگاه خبری دارای مجوز شماره ۸۷۳۳۲ از هیئت نظارت بر مطبوعات است. تماس نیوز رسانه ای مستقل بوده و به هیچ نهاد یا سازمان دولتی و یا خصوصی وابسته نیست.
Phone: +98-921-282-1866
Email: info[at]tamasnews.ir
Web: tamasnews.ir

دریافت اپلیکیشن تماس نیوز از کافه بازار

آخرین خبرهای داخلی

نشان ها

logo-samandehi