با تماس نیوز ،همیشه همه جا باخبر شوید

سایتی که امکان عکاسی واقعی توسط یک ماهواره را می دهد

0 8

کانن به جای عرضه یک دوربین جدید در نمایشگاه CES 2021 ، کار متفاوتی را انجام می دهد: به شما اجازه می دهد از فضا عکس بگیرید. این شرکت از یک سایت تعاملی رونمایی کرده است که به شما امکان می دهد توسط ماهواره CE-SAT-1 خود ، مجهز به 5D Mark III DSLR با اندکی تغییر ، برای گرفتن عکس های شبیه سازی شده از مکان ها از جمله شهر نیویورک ، باهاما و دبی استفاده کنید.

کانن ریزماهواره ای را از ژوئن سال 2017 راه اندازی کرده است که مجهز به دوربین EOS 5D Mark III  و تلسکوپ 3720 میلی متری نوع Cassegrain (آینه) 40 سانتی متری است. این ماهواره در مدار 600 کیلومتری (375 مایل) می چرخد ​​و رزولوشن زمینی حدود 36 اینچ را در یک فریم 3×2 مایل فراهم می کند. (در مقابل ، بالاترین وضوح ماهواره جهان ، WorldView-4 ، می تواند تا 12 اینچ قابل حل باشد.) همچنین دارای یک دوربین PowerShot S110 برای تصاویر گسترده تر است.

این دموی تعاملی به شما امکان می دهد از چندین مکان عکس بگیرید ، در هر عکس موقیت آن نشان داده می شود. اما با این حال ، این سیستم از تصاویر از پیش گرفته شده استفاده می کند ، بنابراین در واقع نمی توانید عکس های زنده بگیرید.  CE-SAT-1 تقریباً 17000 مایل در ساعت به دور زمین می چرخید و در مدت حدود یک ساعت و نیم یک دور کره زمین را گردش می کند. اما این نمایش به شما احساس توانایی و وضوح ماهواره را می دهد.

این تجربه توسط مارشا ایوینز ، فضانورد ، که هدف و طراحی ماهواره را توضیح می دهد ، روایت می شود. ریزماهواره ها بسیار کوچکتر و ارزان تر از ماهواره های معمولی هستند و کانن امیدوار است تا سال 2030 یک میلیارد دلار در این زمینه سرمایه گذاری کند. پس از راه اندازی CE-SAT-1 در سال 2017 ، کانن تلاش کرد تا در تابستان گذشته یک CE-SAT-1B به روز شده را راه اندازی کند. با این حال ، کمی پس از پرتاب موشک RocketLab’s Electron ، این سیستم از کار افتاد.

این وب سایت برای بهبود خدمات از کوکی ها استفاده می کند. ما تصور مان بر این است که شما با این کار موافق هستید ، اما در صورت تمایل می توانید انصراف دهید. پذیرفتن ادامه