کاوشگر امید امارات متحده عربی در مدار مریخ قرار گرفت

by ناصر. ش
۰ comment
ماهواره امید

به گزارش تماس نیوز و به نقل از انگجت، ماموریت ماهواره امید امارات متحده عربی ، پروژه ۲۰۰ میلیون دلاری آن برای ارسال ماهواره به مدار مریخ ، با موفقیت همراه بوده است. این بدان معناست که امارات متحده عربی پس از ایالات متحده ، روسیه ، اتحادیه اروپا و هند پنجمین کشوری است که به مدار مریخ  ماهواره ارسال کرده است.

امید در ماه ژوئیه گذشته از مرکز فضایی تانگاشیما در ژاپن پرتاب شد که در توسط موشک میتسوبیشی H-2A حمل می شد. هفت ماه و کمی زودتر از ماموریت های رقیب از هر دو کشور چین و آمریکا طول کشیده است تا به مقصد برسد.

وظیفه ماهواره امید امارات متحده عربی گردش به دور سیاره سرخ و پایش جو آن با هدف نهایی درک واقعی شرایط آب و هوایی است. این امر شامل مطالعه چرخه آب و هوا، بررسی شکل‌گیری طوفان‌های گرد و غبار و درک اینکه چرا مریخ در حال نشت هیدروژن و اکسیژن است، خواهد بود.

banner

You may also like

Leave a Comment

گروه خبری تماس نیوز ابتدا با نام فراسوی فناوری از سال ۱۳۹۶ کارش را در زمینه اخبار و رویدادهای علمی و فناوری آغاز نمود. با گذشت زمان و تغییر رویکرد این گروه به خبرهای روز ایران و جهان در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات، نام آن نیز به تماس نیوز تغییر کرد. این پایگاه خبری دارای مجوز شماره ۸۷۳۳۲ از هیئت نظارت بر مطبوعات است. تماس نیوز رسانه ای مستقل بوده و به هیچ نهاد یا سازمان دولتی و یا خصوصی وابسته نیست.
Phone: +98-921-282-1866
Email: info[at]tamasnews.ir
Web: tamasnews.ir

دریافت اپلیکیشن تماس نیوز از کافه بازار

آخرین خبرهای داخلی

نشان ها

logo-samandehi