کره جنوبی بیش از ۵ میلیون مشترک ۵G دارد

by ناصر. ش
۰ اظهار نظر

به گزارش تماس نیوز از Zdnet، طبق آمار وزارت علوم و فناوری اطلاعات و ارتباطات کره جنوبی ، این کشور میلیون مشترک ۵G تا ژانویه ۵.۳۶ دارد که رشد ۸.۱ درصدی نسبت به رقم ۴.۹۵ میلیون ماه گذشته است. کره جنوبی از ۳ آوریل سال گذشته رسما خدمات ۵G را آغاز کرد.

این کشور در اکتبر سال گذشته حدود ۴ میلیون مشترک را تأمین کرده است ، اما به دلیل کمبود تلفن های هوشمند جدید ۵G و شکایت مصرف کنندگان از کیفیت شبکه ها ، میزان اشتراک آن از این زمان کندتر شده است.

با این حال ، عرضه سری Galaxy S20 سامسونگ در ماه فوریه ، تعداد مشترکان ۵G  را افزاریش داد. هر سه مدل تلفن از اتصال ۵G پشتیبانی می کنند.

سه  شرکت ارتباطی این کشور  +SK Telecom, KT, and LG U در سال گذشته در مجموع مبلغ ۸.۷۸ تریلیون وون کره جنوبی در زیرساخت های ۵G سرمایه گذاری کرده اند.

banner

آنها ابتدا برای سرمایه گذاری ۲.۷ تریلیون وون کره جنوبی برای نیمه اول سال جاری میلادی تعیین شده بود ، اما دولت کره جنوبی روز سه‌شنبه اعلام کرد که برای گسترش پوشش برای مناطق داخلی و مناطق خارج از سئول ، این میزان به ۴ هزار میلیارد  وون افزایش خواهد یافت.

مطالبی که شاید دوست داشته باشید

پیام بگذارید

گروه خبری تماس نیوز ابتدا با نام فراسوی فناوری از سال ۱۳۹۶ کارش را در زمینه اخبار و رویدادهای علمی و فناوری آغاز نمود. با گذشت زمان و تغییر رویکرد این گروه به خبرهای روز ایران و جهان در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات، نام آن نیز به تماس نیوز تغییر کرد. این پایگاه خبری دارای مجوز شماره ۸۷۳۳۲ از هیئت نظارت بر مطبوعات است. تماس نیوز رسانه ای مستقل بوده و به هیچ نهاد یا سازمان دولتی و یا خصوصی وابسته نیست.
Phone: +98-921-282-1866
Email: info[at]tamasnews.ir
Web: tamasnews.ir

دریافت اپلیکیشن تماس نیوز از کافه بازار

آخرین خبرهای داخلی

نشان ها

logo-samandehi