کشف ابر رسانا برای اولین بار در شهاب سنگ ها

by ناصر. ش
۰ comment

به گزارش تماس نیوز، برای اولین بار در تاریخ ، دانشمندان کشف کرده اند که شهاب سنگ ابررسانا در فضا اتفاق افتاده است.

این کشف ثابت کرده است که شهاب سنگها می توانند بسیار بیشتر از سنگ هایی باشند که از آسمان بیرون می روند. با این کار ، راهی باز شده است تا فرصت یافتن پروتئین های فرازمینی ، مواد معدنی که تاکنون با آنها روبرو نشده ایم و مواد قدیمی تر از خود منظومه شمسی را کشف کنیم.

ابررسانایی مجموعه ای از خواص فیزیکی است که هدایت الکتریکی “عالی” در ماده را تضمین می کند ، از جمله تأثیرات دیگر ، مقاومت الکتریکی داخل مواد از بین می رود. این پدیده بندرت در مواد طبیعی دیده شده است.

دانشمندان ، که ادعا می کنند همه چیز در فضا بسیار متفاوت است ، معتقدند که شهاب سنگ ها می توانند کاندیداهای خوبی برای یافتن مواد ابررسانا به طور طبیعی شکل گرفته در فضا باشند. تنها مشکل این است که جستجوهای قبلی هیچگاه چنین ترکیبات ابررسانایی را شناسایی نکرده است.

banner

در یک مطالعه جدید که توسط محققان دانشگاه UC سن دیگو انجام شده است ، دانشمندان قطعاتی از ۱۵ شهاب سنگ مختلف را با استفاده از تکنیکی به نام طیف سنجی میکروویو مدوله شده با میدان مغناطیسی برای کشف اثری از خاصیت رسانایی داخل نمونه ها بررسی کردند.

“این اندازه گیری ها و تجزیه و تحلیل مراحل احتمالی را به عنوان آلیاژهای سرب ، ایندیم و قلع مشخص می کند.”

نویسندگان در مقاله خود توضیح می دهند: “حتی ساده ترین ماده معدنی ابررسانا ، سرب نیز به ندرت به صورت طبیعی در طبیعت یافت می شود ، و طبق اطلاعات ما ، هیچ گزارش قبلی از ابررسانایی نمونه های سرب طبیعی وجود ندارد.”

ابررسانایی مجموعه ای از خصوصیات فیزیکی است که هدایت الکتریکی “کامل” در یک ماده را تضمین می کند ، از جمله تأثیرات دیگر ، مقاومت الکتریکی داخل مواد از بین می رود. این پدیده با ارزش در مواد طبیعی به طور خاص در کره خاکی بسیار نادر است.ما جالبتر اینکه ابر رسانی در زمین در در دماهای بسیار بسیار پایین اتفاق می افتد و این خاصیت برای استفاده در تکنولوژیهای پیچیده ابر کامپیوتر ها کاربرد دارد حال اینکه مواد طبیعی ابر رسانایی این شهاب سنگها در دمای اتاق اتفاق می افتد و این موضوع می تواند تکنولوژی را در آینده دچار جهشی عظیم نماید.

 

You may also like

Leave a Comment

گروه خبری تماس نیوز ابتدا با نام فراسوی فناوری از سال ۱۳۹۶ کارش را در زمینه اخبار و رویدادهای علمی و فناوری آغاز نمود. با گذشت زمان و تغییر رویکرد این گروه به خبرهای روز ایران و جهان در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات، نام آن نیز به تماس نیوز تغییر کرد. این پایگاه خبری دارای مجوز شماره ۸۷۳۳۲ از هیئت نظارت بر مطبوعات است. تماس نیوز رسانه ای مستقل بوده و به هیچ نهاد یا سازمان دولتی و یا خصوصی وابسته نیست.

Phone: +98-921-282-1866
Email: info[at]tamasnews.ir
Web: tamasnews.ir
دریافت اپلیکیشن تماس نیوز از کافه بازار

cafe-bazar-app

Edtior's Picks

آخرین نوشته ها