کشف اکسیژن قابل تنفس برای اولین بار در یک کهکشان!

by ناصر. ش
۰ comment

اکسیژن بسیار مهم است زیرا بدون آن ، هیچ جانداری زنده نیست. این مسئله همچنین وقتی ما به دنبال سفرهای احتمالی فضایی هستیم و شاید سیارات جدیدی برای زندگی پیدا کنیم نیز از اهمین بسزایی برخوردار است. حال به نظر می رسد شاید در آینده بسیار دور ، اگر خودمان را در سفر به کهکشان دیگری بیابیم ، فرصتی وجود دارد که ممکن است در آنجا زنده بمانیم.
این داستان خیالی به این دلیل است که برای اولین بار ، اخترشناسان اکسیژن مولکولی (که نسخه گاز موجود در آن است که ما در آن تنفس می کنیم) را در یک کهکشان دیگر در خارج از کهکشان راه شیری مشاهده کرده اند. این کهکشان که با نام Markarian 231 نامگذاری شده است ، ۵۸۱ میلیون سال نوری دور از کهکشان راه شیری قرار دارد ، اخترشناسان از یک تلسکوپ ۳۰ متری IRAM در اسپانیا و تداخل سنج NOEMA در فرانسه استفاده کرده اندو به این کشف عجیب و بسیار مهم دست یافته اند.

در حالی که بعید به نظر می رسد که ما به زودی به Markarian 231 سفر کنیم، اما این کشف از این نظر حائز اهمیت است که نه تنها اکسیژن ماده اصلی زندگی بر روی کره زمین است همه موجودات زنده برای زنده ماندن به آن نیاز دارند بلکه این کشف می تواند دانشمندان را در درک بهتر نقشی که اکسیژن در تکامل جهان مانند سیارات ، ستارگان ، کهکشانها و زندگی بازی می کند ، به طور کلی بدانیم.

 

You may also like

Leave a Comment

گروه خبری تماس نیوز ابتدا با نام فراسوی فناوری از سال ۱۳۹۶ کارش را در زمینه اخبار و رویدادهای علمی و فناوری آغاز نمود. با گذشت زمان و تغییر رویکرد این گروه به خبرهای روز ایران و جهان در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات، نام آن نیز به تماس نیوز تغییر کرد. این پایگاه خبری دارای مجوز شماره ۸۷۳۳۲ از هیئت نظارت بر مطبوعات است. تماس نیوز رسانه ای مستقل بوده و به هیچ نهاد یا سازمان دولتی و یا خصوصی وابسته نیست.
Phone: +98-921-282-1866
Email: info[at]tamasnews.ir
Web: tamasnews.ir

دریافت اپلیکیشن تماس نیوز از کافه بازار

آخرین خبرهای داخلی

نشان ها

logo-samandehi