کشورهای دارای پرسرعت ترین اینترنت موبایل/ ایران در رده هفتادم

by ناصر. ش
۰ اظهار نظر

به گزارش تماس نیوز به نقل از وب سایت «اسپیدتست»، شاخص تست جهانی سرعت اینترنت موبایل Ookla نشان می‌دهد در ژانویه ۲۰۲۰ میلادی امارات متحده عربی پرسرعت ترین اینترنت موبایل جهان را ارائه کرده و از کره جنوبی پیشی گرفته است.

این در حالی است که طبق آمار ماه دسامبر ۲۰۱۹ میلادی سرعت اینترنت موبایل امارات متحده عربی از قطر بیشتر، اما همچنان کمتر از کره جنوبی بود.

در حال حاضر سرعت متوسط دانلود این کشور ۸۷.۰۱ مگابیت برثانیه و سرعت آپلود ۲۴.۵۱ مگابیت برثانیه است. حال آنکه متوسط سرعت دانلود و آپلود اینترنت این کشور در ماه دسامبر به ترتیب ۸۶.۷۷ و ۲۵.۵۵ مگابیت برثانیه است.

این درحالی است که طبق این رده بندی، متوسط سرعت دانلود اینترنت موبایل در ایران ۲۷.۵۳ مگابیت برثانیه است. سرعت آپلود اطلاعات در ایران نیز ۱۲.۵۲ مگابیت برثانیه است و کشور ما در رده بندی مذکور در مرتبه ۷۰ قرار دارد.

banner

در رده دوم این فهرست کره جنوبی قرار دارد که سرعت دانلود اینترنت موبایل آن ۸۳.۹۰ مگابیت برثانیه و سرعت آپلود اطلاعات آن ۱۷.۶۲ مگابیت برثانیه است. در رده سوم فهرست پرسرعت ترین اینترنت موبایل جهان نیز کشور قطر قرار دارد که سرعت دانلود اطلاعات آن ۸۲.۵۹ مگابیت برثانیه و سرعت آپلود اطلاعات آن به ۲۱.۰۴ مگابیت برثانیه می‌رسد.

در این رده بندی در رتبه چهارم کانادا با سرعت دانلود ۷۱.۰۳ مگابیت برثانیه، در رده پنجم هلند با سرعت ۶۸.۲۱ مگابیت برثانیه، ششم چین با ۶۸.۲۱ مگابیت برثانیه، هفتم نروژ با سرعت ۶۶.۴۹ مگابیت برثانیه، هشتم بلغارستان با سرعت ۶۵.۰۹ مگابیت برثانیه، نهم استرالیا با سرعت ۶۳.۸۵ مگابیت برثانیه و در رده دهم کرواسی با سرعت دانلود ۶۲.۱۱ مگابیت برثانیه قرار دارند.

همچنین این فهرست نشان می‌دهد سرعت دانلود اینترنت موبایل برخی از کشورهای خاورمیانه از جمله عربستان سعودی (۵۷.۴۶ مگابیت برثانیه) و کویت (۴۷.۲۳ مگابیت برثانیه)، بالاتر از سوئد (۴۷.۲۳ مگابیت برثانیه) و فرانسه (۴۶.۸۲ مگابیت برثانیه) بیشتر است.

مطالبی که شاید دوست داشته باشید

پیام بگذارید

گروه خبری تماس نیوز ابتدا با نام فراسوی فناوری از سال ۱۳۹۶ کارش را در زمینه اخبار و رویدادهای علمی و فناوری آغاز نمود. با گذشت زمان و تغییر رویکرد این گروه به خبرهای روز ایران و جهان در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات، نام آن نیز به تماس نیوز تغییر کرد. این پایگاه خبری دارای مجوز شماره ۸۷۳۳۲ از هیئت نظارت بر مطبوعات است. تماس نیوز رسانه ای مستقل بوده و به هیچ نهاد یا سازمان دولتی و یا خصوصی وابسته نیست.
Phone: +98-921-282-1866
Email: info[at]tamasnews.ir
Web: tamasnews.ir

دریافت اپلیکیشن تماس نیوز از کافه بازار

آخرین خبرهای داخلی

نشان ها

logo-samandehi