اخبار فناوری، اخبارتکنولوژی، اخبار علمی و پزشکی، شبکه های اجتماعی، کسب و کار و استارتاپ ها

کمبود بی سابقه تراشه در صنعت جهان

0

به گزارش تماس نیوز از رویترز، ژو زیکسو ، یک مقام ارشد انجمن صنایع نیمه هادی چین ، روز چهارشنبه گفت که جهان گریبان گیر کمبود تراشه بی سابقه است.

ژو ، رئیس Semiconductor Manufacturing International Corp (SMIC) ، در سخنان خود در SEMICON China گفت: “اگر شما یک بازیگر باتجربه باشید ، به یاد خواهید آورد که در سال 1999 نیز چنین بحرانی در این صنعت وجود داشت ، اما بسیار کوچکتر بود.”

“ما باید همکاری خود را تعمیق ببخشیم و باید توجه بیشتری به نوآوری داشته باشیم تا بتوانیم چالش های پیش روی خود را کنترل کنیم”

چین بزرگترین خریدار نیمه هادی در جهان است . براساس CSIA، فروش در چین در سال 2020 نسبت به سال گذشته 17.8 درصد رشد داشته و به 891 میلیارد یوان (137 میلیارد دلار) رسیده است.

نیاز چین به قطع وابستگی به شرکت های تراشه خارج از کشور در سال گذشته زمانی آشکار شد که تحریم های ایالات متحده علیه سازنده سخت افزار مستقر در شنژن ، Huawei Technologies Co Ltd ، از تأمین اجزای آن جلوگیری کرد ، و تجارت گوشی هوشمند هواوی که قبلاً رونق بسیاری داشت را فلج کرد.

اندکی پس از آن ، گسترش COVID-19، زنجیره های تأمین را مختل کرد و در نهایت باعث کمبود تراشه شد. این بحران که بیشتر در صنعت خودرو متمرکز شده بود ، اکنون به طیف گسترده ای از صنایع الکترونیکی گسترش یافته و به بالاترین قسمت های زنجیره تامین تراشه رسیده است.

پیام بگذارید