کمبود بی سابقه تراشه در صنعت جهان

by ناصر. ش
۰ اظهار نظر
کمبود تراشه در جهان

به گزارش تماس نیوز از رویترز، ژو زیکسو ، یک مقام ارشد انجمن صنایع نیمه هادی چین ، روز چهارشنبه گفت که جهان گریبان گیر کمبود تراشه بی سابقه است.

ژو ، رئیس Semiconductor Manufacturing International Corp (SMIC) ، در سخنان خود در SEMICON China گفت: “اگر شما یک بازیگر باتجربه باشید ، به یاد خواهید آورد که در سال ۱۹۹۹ نیز چنین بحرانی در این صنعت وجود داشت ، اما بسیار کوچکتر بود.”

“ما باید همکاری خود را تعمیق ببخشیم و باید توجه بیشتری به نوآوری داشته باشیم تا بتوانیم چالش های پیش روی خود را کنترل کنیم”

چین بزرگترین خریدار نیمه هادی در جهان است . براساس CSIA، فروش در چین در سال ۲۰۲۰ نسبت به سال گذشته ۱۷.۸ درصد رشد داشته و به ۸۹۱ میلیارد یوان (۱۳۷ میلیارد دلار) رسیده است.

banner

نیاز چین به قطع وابستگی به شرکت های تراشه خارج از کشور در سال گذشته زمانی آشکار شد که تحریم های ایالات متحده علیه سازنده سخت افزار مستقر در شنژن ، Huawei Technologies Co Ltd ، از تأمین اجزای آن جلوگیری کرد ، و تجارت گوشی هوشمند هواوی که قبلاً رونق بسیاری داشت را فلج کرد.

اندکی پس از آن ، گسترش COVID-19، زنجیره های تأمین را مختل کرد و در نهایت باعث کمبود تراشه شد. این بحران که بیشتر در صنعت خودرو متمرکز شده بود ، اکنون به طیف گسترده ای از صنایع الکترونیکی گسترش یافته و به بالاترین قسمت های زنجیره تامین تراشه رسیده است.

مطالبی که شاید دوست داشته باشید

پیام بگذارید

گروه خبری تماس نیوز ابتدا با نام فراسوی فناوری از سال ۱۳۹۶ کارش را در زمینه اخبار و رویدادهای علمی و فناوری آغاز نمود. با گذشت زمان و تغییر رویکرد این گروه به خبرهای روز ایران و جهان در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات، نام آن نیز به تماس نیوز تغییر کرد. این پایگاه خبری دارای مجوز شماره ۸۷۳۳۲ از هیئت نظارت بر مطبوعات است. تماس نیوز رسانه ای مستقل بوده و به هیچ نهاد یا سازمان دولتی و یا خصوصی وابسته نیست.
Phone: +98-921-282-1866
Email: info[at]tamasnews.ir
Web: tamasnews.ir

دریافت اپلیکیشن تماس نیوز از کافه بازار

آخرین خبرهای داخلی

نشان ها

logo-samandehi