اخبار فناوری، اخبارتکنولوژی، اخبار علمی و پزشکی، شبکه های اجتماعی، کسب و کار و استارتاپ ها

کمک مرکز پیشرفته فناوری اطلاعات در مبارزه با ویروس

0

به گفته چاینا دیلی،در شرایطی که تقریباً تمام جهان برای جنگ علیه COVID-19 بسیج شده اند ، مرکز ملی رایانه های برتر در تیانجین با برخورداری از فن آوری های پیشرفته ،کمک شایانی را در حال انجام است.

لیو گوانگمینگ ، مدیر این مرکز گفت: “تعداد كاربران ما اخیراً در حال افزایش بوده است كه باعث می شود ما نسبت به چشم انداز این مرکز خوش بین باشیم. کاربران آنلاین این مرکز روزانه به بیش از 1000 رسیده و آنها روی 8000 پروژه کار می کنند و این عملیات تقریباً در نقطه اشباع است.

طبق اطلاعات مرکز رایانه ای، اوایل ماه مارس ، یک سیستم آنالیز اسکن توموگرافی کامپیوتری را به دو زبان چینی و انگلیسی – با استفاده از هوش مصنوعی – را برای کمک به پزشکان در معالجه بیماران مبتلا به پنومونی کروناویروس جدید راه اندازی کرد.

این سیستم توسط صدها متخصص از بیش از 50 موسسه تحقیق و توسعه در سراسر جهان و از بیش از 30 بیمارستان در سراسر کشور آزمایش و به تایید رسیده است.

این مبتنی بر پلت فرم نوآوری هوش مصنوعی Tianhe است که با استفاده از ابر رایانه Tianhe چین در مرکز منطقه Binhai جدید Tianjin ساخته شده است.

زو بو ، معاون مدیر بیمارستان و انستیتوی سرطان دانشگاه علوم پزشکی تیانجین گفت: “اولین بار این سیستم در تأیید وجود کروناویروس توسط پزشکان خط مقدم تحسین شده است.”

تیم تحقیق و توسعه در اوایل ماه مارس با هدف بهینه سازی بیشتر و بهبود صحت و اعتبار آن ، آموزش هایی را برای سیستم هوش مصنوعی در سطح کشور انجام داد. این یک ابزار قدرتمند در ارزیابی تصاویر CT از موارد مشکوک بیماری است.

این مرکز گفت که در حال راه اندازی نسخه انگلیسی با هدف به حداکثر رساندن اثربخشی این سکو و کمک به تیم های بین المللی تحقیقات پزشکی و علمی است.

این مرکز با بیمارستان و انستیتوی سرطان دانشگاه علوم پزشکی تیانجین و سایر بیمارستانها و موسسات داخلی برای ساختن یک سیستم کمک به پشتیبانی هوش مصنوعی طی چند ماه گذشته به منظور تجزیه و تحلیل تصاویر CT از بیماران مبتلا به COVID-19 همکاری کردند.

گذشته از تلاش های این مرکز برای مقابله با شیوع کروناویروس، این مرکز همچنین اخیراً با استفاده از نمونه اولیه ابر رایانه نسل جدید این کشور Tianhe-3 یک پروژه پیشرفته در سطح ملی را در مورد شبیه سازی زلزله های بزرگ به پایان رسانده است.

پیام بگذارید