کمک مرکز پیشرفته فناوری اطلاعات در مبارزه با ویروس

by ناصر. ش
۰ comment

به گفته چاینا دیلی،در شرایطی که تقریباً تمام جهان برای جنگ علیه COVID-19 بسیج شده اند ، مرکز ملی رایانه های برتر در تیانجین با برخورداری از فن آوری های پیشرفته ،کمک شایانی را در حال انجام است.

لیو گوانگمینگ ، مدیر این مرکز گفت: “تعداد کاربران ما اخیراً در حال افزایش بوده است که باعث می شود ما نسبت به چشم انداز این مرکز خوش بین باشیم. کاربران آنلاین این مرکز روزانه به بیش از ۱۰۰۰ رسیده و آنها روی ۸۰۰۰ پروژه کار می کنند و این عملیات تقریباً در نقطه اشباع است.

طبق اطلاعات مرکز رایانه ای، اوایل ماه مارس ، یک سیستم آنالیز اسکن توموگرافی کامپیوتری را به دو زبان چینی و انگلیسی – با استفاده از هوش مصنوعی – را برای کمک به پزشکان در معالجه بیماران مبتلا به پنومونی کروناویروس جدید راه اندازی کرد.

این سیستم توسط صدها متخصص از بیش از ۵۰ موسسه تحقیق و توسعه در سراسر جهان و از بیش از ۳۰ بیمارستان در سراسر کشور آزمایش و به تایید رسیده است.

banner

این مبتنی بر پلت فرم نوآوری هوش مصنوعی Tianhe است که با استفاده از ابر رایانه Tianhe چین در مرکز منطقه Binhai جدید Tianjin ساخته شده است.

زو بو ، معاون مدیر بیمارستان و انستیتوی سرطان دانشگاه علوم پزشکی تیانجین گفت: “اولین بار این سیستم در تأیید وجود کروناویروس توسط پزشکان خط مقدم تحسین شده است.”

تیم تحقیق و توسعه در اوایل ماه مارس با هدف بهینه سازی بیشتر و بهبود صحت و اعتبار آن ، آموزش هایی را برای سیستم هوش مصنوعی در سطح کشور انجام داد. این یک ابزار قدرتمند در ارزیابی تصاویر CT از موارد مشکوک بیماری است.

این مرکز گفت که در حال راه اندازی نسخه انگلیسی با هدف به حداکثر رساندن اثربخشی این سکو و کمک به تیم های بین المللی تحقیقات پزشکی و علمی است.

این مرکز با بیمارستان و انستیتوی سرطان دانشگاه علوم پزشکی تیانجین و سایر بیمارستانها و موسسات داخلی برای ساختن یک سیستم کمک به پشتیبانی هوش مصنوعی طی چند ماه گذشته به منظور تجزیه و تحلیل تصاویر CT از بیماران مبتلا به COVID-19 همکاری کردند.

گذشته از تلاش های این مرکز برای مقابله با شیوع کروناویروس، این مرکز همچنین اخیراً با استفاده از نمونه اولیه ابر رایانه نسل جدید این کشور Tianhe-3 یک پروژه پیشرفته در سطح ملی را در مورد شبیه سازی زلزله های بزرگ به پایان رسانده است.

You may also like

Leave a Comment

گروه خبری تماس نیوز ابتدا با نام فراسوی فناوری از سال ۱۳۹۶ کارش را در زمینه اخبار و رویدادهای علمی و فناوری آغاز نمود. با گذشت زمان و تغییر رویکرد این گروه به خبرهای روز ایران و جهان در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات، نام آن نیز به تماس نیوز تغییر کرد. این پایگاه خبری دارای مجوز شماره ۸۷۳۳۲ از هیئت نظارت بر مطبوعات است. تماس نیوز رسانه ای مستقل بوده و به هیچ نهاد یا سازمان دولتی و یا خصوصی وابسته نیست.
Phone: +98-921-282-1866
Email: info[at]tamasnews.ir
Web: tamasnews.ir

دریافت اپلیکیشن تماس نیوز از کافه بازار

آخرین خبرهای داخلی

نشان ها

logo-samandehi