اخبار فناوری، اخبارتکنولوژی، اخبار علمی و پزشکی، شبکه های اجتماعی، کسب و کار و استارتاپ ها

کوبا می گوید واکسن آبدالا 98.28 درصد در برابر ویروس کرونا موثر است

کوبا روز دوشنبه اعلام کرد که واکسن سه دوز ابدالا علیه ویروس کرونا ، 98.28 درصد در  آخرین مرحله از آزمایشات بالینی موثر واقع شده است.

0

این اعلامیه تنها چند روز پس از آن صورت گرفت که دولت گفت واکسن دیگری برای خانواده ، Soberana 2 ، تنها با دو بار از سه دوز خود 62٪ موثر بوده است.

 میگل دیاز- كانل رئیس جمهور این کشور در توئیتر خود نوشت: “با ابتلا به همه گیری ، دانشمندان ما در انستیتو فینلای و مركز مهندسی ژنتیك و بیوتكنولوژی بیش از همه موانع بالاتر رفته و دو واكسن بسیار موثر به ما داده اند.

انتظار می رود به زودی هر دو واکسن از طرف تنظیم کننده های محلی اختیارات اضطراری دریافت کنند.

کوبا که بخش بیوتکنولوژی آن دهه ها واکسن صادر کرده است ، پنج کاندید واکسن ویروس کرونا دارد.

بزرگترین جزیره کارائیب از بدو شیوع COVID-19 پس از ورود انواع واگیردارتر با بدترین شیوع COVID-19 روبرو است و رکوردهای جدیدی را برای موارد ویروس کرونا به ثبت می رساند.

دولت کوبا قصد دارد به جای وارد کردن واکسن‌ از سایر کشورها، به توانمندی محققان خود اتکا کند. با وجودی که برخی متخصصان این تصمیم را کمی خطرناک تلقی می‌کنند،‌ اما به نظر می‌رسد کوبا به موفقیت‌هایی هم دست پیدا کرده است.

چندین کشور از آرژانتین و جامائیکا گرفته تا مکزیک ، ویتنام و ونزوئلا برای خرید واکسن های کوبا ابراز تمایل کرده اند. ایران تولید Soberana 2 را اوایل امسال به عنوان بخشی از آزمایشات بالینی فاز آخر آغاز کرد.

مقامات کوبا قبلاً به عنوان بخشی از “مطالعات مداخله ای” ، استفاده واکسن های آزمایشی را به صورت دسته جمعی آغاز کرده اند که امیدوارند سرعت ویروس را کند کند.

حدود یک میلیون از 11.2 میلیون نفر از ساکنان کشور تاکنون واکسینه شده اند.

بر اساس اطلاعات رسمی ، از ابتدای شروع واکسیناسیون یک ماه پیش ، با استفاده از آبدالا ، موارد روزانه در هاوانا ، پایتخت این کشور ، به نصف کاهش یافته است.

پیام بگذارید