گوگل بیش از آنچه تصور می کنید از دستگاه های اندرویدی شما داده می گیرد

by ناصر. ش
۰ اظهار نظر
ردیاب های گوگل

یافته های داگلاس لیث از کالج ترینیتی در ایرلند بخشی از پروژه ای بود که قصد داشت کمیت داده های گوشی های اندرویدی و iOS را که به دفتر مرکزی آنها ارسال می کند بررسی کند.

لیث مشاهده می کند که حتی در صورت بیکار بودن گوشی های با حداقل تنظیمات ، iOS و Android به طور متوسط ​​هر ۴.۵ دقیقه داده را با شرکت مادر به اشتراک می گذارند.

حتی با نگرانی بیشتر ، او مشاهده کرد که هر دو سیستم عامل تلفن همراه داده های تله متری ، از جمله IMEI تلفن ، شماره سریال سخت افزار ، شماره سریال سیم کارت و موارد دیگر را به مقرهای اصلی خود منتقل می کنند حتی اگر کاربر صریحاً از به اشتراک گذاشتن چنین جزئیاتی خودداری کرده باشد.

اشتهای سیری ناپذیر

banner

در حالی که او هر دو گوشی اندروید و iOS را در ایالت های مختلف ، تنظیم مجدد کارخانه ، با / بدون سیم کارت و موارد دیگر مقایسه می کرد ،مشاهده نمود که “تقریباً  اندروید دو برابر بیشتر (۳.۶ مگابایت) اطلاعات بارگذاری می شود تا iOS (42KB) هنگام راه اندازی “

با افزایش اندازه گیری های او برای تمام دستگاه های Android و iOS در ایالات متحده ، این ارقام برای گوگل در هر ۱۲ ساعت ۱.۳ ترابایت داده در مقایسه با ۵.۸ گیگابایت برای iOS شده است.

گوگل در بیانیه ای به Ars Technica گفته است ، این یافته ها را قبول ندارد و در بیانیه گوگل آمده است: “طبق تحقیقات ما ، این یافته ها قابل اعتماد نیستند و ما نگرانی های خود را قبل از انتشار این خبر با محقق آن در میان گذاشتیم.”

توسعه دهنده اندروید دلیل این گزارش را اندازه گیری بر اساس ارتباطی است که برای اطمینان از عملکرد سیستم عامل “مطابق آنچه در نظر گرفته شده است و همچنین ایمن و کارآمد بودن تلفن” بیان می کند.

مطالبی که شاید دوست داشته باشید

پیام بگذارید

گروه خبری تماس نیوز ابتدا با نام فراسوی فناوری از سال ۱۳۹۶ کارش را در زمینه اخبار و رویدادهای علمی و فناوری آغاز نمود. با گذشت زمان و تغییر رویکرد این گروه به خبرهای روز ایران و جهان در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات، نام آن نیز به تماس نیوز تغییر کرد. این پایگاه خبری دارای مجوز شماره ۸۷۳۳۲ از هیئت نظارت بر مطبوعات است. تماس نیوز رسانه ای مستقل بوده و به هیچ نهاد یا سازمان دولتی و یا خصوصی وابسته نیست.
Phone: +98-921-282-1866
Email: info[at]tamasnews.ir
Web: tamasnews.ir

دریافت اپلیکیشن تماس نیوز از کافه بازار

آخرین خبرهای داخلی

نشان ها

logo-samandehi