اخبار فناوری، اخبارتکنولوژی، اخبار علمی و پزشکی، شبکه های اجتماعی، کسب و کار و استارتاپ ها

گوگل بیش از آنچه تصور می کنید از دستگاه های اندرویدی شما داده می گیرد

محققان کشف کرده اند که دستگاه های اندرویدی بسیار بیشتر از iOS اطلاعات دورسنجی را در مورد کاربران جمع آوری می کنند.

0

یافته های داگلاس لیث از کالج ترینیتی در ایرلند بخشی از پروژه ای بود که قصد داشت کمیت داده های گوشی های اندرویدی و iOS را که به دفتر مرکزی آنها ارسال می کند بررسی کند.

لیث مشاهده می کند که حتی در صورت بیکار بودن گوشی های با حداقل تنظیمات ، iOS و Android به طور متوسط ​​هر 4.5 دقیقه داده را با شرکت مادر به اشتراک می گذارند.

حتی با نگرانی بیشتر ، او مشاهده کرد که هر دو سیستم عامل تلفن همراه داده های تله متری ، از جمله IMEI تلفن ، شماره سریال سخت افزار ، شماره سریال سیم کارت و موارد دیگر را به مقرهای اصلی خود منتقل می کنند حتی اگر کاربر صریحاً از به اشتراک گذاشتن چنین جزئیاتی خودداری کرده باشد.

اشتهای سیری ناپذیر

در حالی که او هر دو گوشی اندروید و iOS را در ایالت های مختلف ، تنظیم مجدد کارخانه ، با / بدون سیم کارت و موارد دیگر مقایسه می کرد ،مشاهده نمود که “تقریباً  اندروید دو برابر بیشتر (3.6 مگابایت) اطلاعات بارگذاری می شود تا iOS (42KB) هنگام راه اندازی “

با افزایش اندازه گیری های او برای تمام دستگاه های Android و iOS در ایالات متحده ، این ارقام برای گوگل در هر 12 ساعت 1.3 ترابایت داده در مقایسه با 5.8 گیگابایت برای iOS شده است.

گوگل در بیانیه ای به Ars Technica گفته است ، این یافته ها را قبول ندارد و در بیانیه گوگل آمده است: “طبق تحقیقات ما ، این یافته ها قابل اعتماد نیستند و ما نگرانی های خود را قبل از انتشار این خبر با محقق آن در میان گذاشتیم.”

توسعه دهنده اندروید دلیل این گزارش را اندازه گیری بر اساس ارتباطی است که برای اطمینان از عملکرد سیستم عامل “مطابق آنچه در نظر گرفته شده است و همچنین ایمن و کارآمد بودن تلفن” بیان می کند.

پیام بگذارید