اخبار فناوری، اخبارتکنولوژی، اخبار علمی و پزشکی، شبکه های اجتماعی، کسب و کار و استارتاپ ها

یوان چین در بحبوحه تحریم های غرب در حال جایگزینی دلار و یورو در حساب های بانکی روسیه است

طبق گزارش‌ها، بانک‌های روسیه شاهد افزایش شدید یوان چین در حساب‌های مشتریان خود هستند زیرا تحریم‌های غرب دسترسی به دلار و یورو را محدود کرده است.

0

بر اساس نظرسنجی ماه مارس که توسط روزنامه روسی کومرسانت انجام شد، بانک‌های بزرگ شاهد افزایش سرمایه در تبدیل دلار و یورو به یوان چین بوده‌اند. حساب های جدید نیز با یوان چین افتتاح می شود.

به گزارش تماس نیوز، در Tinkoff Bank، حجم وجوه حساب به یوان هشت برابر شده است. MTS Bank شاهد یک جهش چهار برابری بود و بانک سنت پترزبورگ 3.5 برابر افزایش یافت.

بانک MTS به کومرسانت گفت: «تحت شرایط محدودیت ها، بسیاری از شرکت ها تسویه حساب های یوان را پایدارتر و قابل پیش بینی تر می دانند. یکی دیگر از بانک های روسی خاطرنشان کرد که بسیاری از شرکت های درگیر در تجارت عمده فروشی به یوان تبدیل می شوند.

این تغییر در حالی رخ می دهد که کشورهای غربی به اعمال تحریم های مالی شدید علیه روسیه به دلیل جنگ با اوکراین، از جمله محدودیت در استفاده از ارز خارجی ادامه می دهند. اما از آنجایی که چین در تحریم های زمان جنگ شرکت نکرده است، دسترسی به یوان همچنان باز است و آن را تبدیل به یک جایگزین ارز بالقوه می کند.

یوگار علی اف، مشاور مالی روسیه به کومرسانت گفت که تغییر دریا در حال انجام است. او گفت که در میان مدت، یوان “نه تنها جایگزین دلار در تسویه حساب با چین خواهد شد، بلکه به وسیله ای مطمئن تر برای تسویه حساب های بین المللی برای شرکت های روسی تبدیل خواهد شد.”

در حالی که معاملات با واحد پول چین رشد زیادی کرده است اما دلار و یورو همچنان در سرتاسر جهان مسلط هستند.

پیام بگذارید