یوتیوب و نتفلیکس کیفیت پخش ویدئویی را پایین آوردند.

by ناصر. ش
۰ اظهار نظر

به گزارش تماس نیوز از Cnet ،از آنجا که شیوع coronavirus باعث می شود افراد در خانه بمانند و دانش آموزان بصورت مجازی و آنلاین به ادامه تحصیل بپردازند، نتفلیکس و آمازون با توافق اتحادیه اروپا موافقت کردند که سرویسهای پخش کیفیت بالا(HD) را به منظور کاهش فشار در شبکه اینترنت متوقف کنند. این گزارش می افزاید که شرکت اپل نیز به مثابه آن کیفیت Aplle TV را به همین منظور پایین آورده است.

کمیساریای اروپا، تیری برتون روز پنجشنبه توئیت کرد که در این زمینه با رید هاستینگز رئیس Netflix صحبت کرده است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه ، نتفلیکس موافقت کرد که نرخ بیت پخش را برای ۳۰ روز کاهش دهد. برتون همچنین گفته است: “ما تخمین می زنیم که این امر باعث می شود ترافیک نتفلیکس در شبکه های اروپایی حدود ۲۵٪ کاهش یافته و در عین حال یک کیفیت خوب برای اعضای ما نیز تضمین شود.”

او افزود: “من از اقدام بسیار فوری که نتفلیکس برای حفظ عملکرد صحیح اینترنت در طول بحران COVID19 انجام داده است ضمن حفظ تجربه خوب برای کاربران ، استقبال می کنم.” “آقای رید هاستینگس احساس مسئولیت جدی و همبستگی خوبی نشان داده است.”

banner

سخنگوی Prime Video نیز از این اقدام پیروی کرده است

این شرکت گفت: “Prime Video با مقامات محلی و ارائه دهندگان خدمات اینترنتی در صورت لزوم برای کمک به کاهش هرگونه فشار در شبکه ، از جمله در اروپا که نیز تجربه ای در این زمینه داشته اند اقدام می کنیم

اپل نیز ادعا کرده است که کیفیت پخش را در سرویس Apple TV + خود محدود می کند.

مطالبی که شاید دوست داشته باشید

پیام بگذارید

گروه خبری تماس نیوز ابتدا با نام فراسوی فناوری از سال ۱۳۹۶ کارش را در زمینه اخبار و رویدادهای علمی و فناوری آغاز نمود. با گذشت زمان و تغییر رویکرد این گروه به خبرهای روز ایران و جهان در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات، نام آن نیز به تماس نیوز تغییر کرد. این پایگاه خبری دارای مجوز شماره ۸۷۳۳۲ از هیئت نظارت بر مطبوعات است. تماس نیوز رسانه ای مستقل بوده و به هیچ نهاد یا سازمان دولتی و یا خصوصی وابسته نیست.
Phone: +98-921-282-1866
Email: info[at]tamasnews.ir
Web: tamasnews.ir

دریافت اپلیکیشن تماس نیوز از کافه بازار

آخرین خبرهای داخلی

نشان ها

logo-samandehi