یک شرکت دانش‌بنیان ایرانی در صنعت مخابرات داخلی جایگزین تامین‌کننده کانادایی شد

by ناصر. ش
۰ اظهار نظر

روش اخلاقی اصفهانی مدیر عامل شرکت دانش بنیان سامانه امواج سروش در این‌باره گفت: از این قطعه در سیستم مخابراتی کشور برای تست عملکرد مودم استفاده می‌شود. پیش از این در کشور تولید نمی‌شد و نیاز داخلی غالباً با خرید از یک شرکت کاندایی تامین می‌شد. این شرکت کانادیی از سوی یک شرکت آمریکایی خریداری شد و آنها دیگر حاضر به فروش این دستگاه در کنار محصولات دیگر به ایران نبودند.

 

این فعال فناور در ادامه اظهار کرد: با طرح موضوع در واحد R&D شرکت و با کمک از داشته‌های علمی و دانشگاهی کشور، ساخت این دستگاه در دستور کار قرار گرفت. خوشبختانه پس از ساخت، استفاده کنندگان داخلی، مراتب رضایت خود را از این محصول ابراز کردند که مایه سرافرزی، دانشمندان و مهندسین جوان سازنده بوده است.

 اخلاقی اصفهانی با اشاره به توانایی قابل توجه داخلی، افزود: قیمت محصول داخلی  در حدود یک هشتم محصول مشابه خارجی است و این مسئله  نشانگر این موضوع است که در صورت اتکاء به توان داخلی و خودباوری تا چه میزان می‌توان از خروج غیر ضروری ارز جلوگیری کرد.

banner

مطالبی که شاید دوست داشته باشید

پیام بگذارید

گروه خبری تماس نیوز ابتدا با نام فراسوی فناوری از سال ۱۳۹۶ کارش را در زمینه اخبار و رویدادهای علمی و فناوری آغاز نمود. با گذشت زمان و تغییر رویکرد این گروه به خبرهای روز ایران و جهان در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات، نام آن نیز به تماس نیوز تغییر کرد. این پایگاه خبری دارای مجوز شماره ۸۷۳۳۲ از هیئت نظارت بر مطبوعات است. تماس نیوز رسانه ای مستقل بوده و به هیچ نهاد یا سازمان دولتی و یا خصوصی وابسته نیست.
Phone: +98-921-282-1866
Email: info[at]tamasnews.ir
Web: tamasnews.ir

دریافت اپلیکیشن تماس نیوز از کافه بازار

آخرین خبرهای داخلی

نشان ها

logo-samandehi